• ९ जेष्ठ २०८१, बुधबार
  •      Wed May 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   संसारको सबैभन्दा शान्त ठाउँ, जहाँ सुल्तानदेखि भिखारीसम्मका शव गाडिन्छन् ★   जलवायु परिवर्तनका अप्रत्याशित घटना र असर सामूहिकरूप सामना गरौँ: मन्त्री सुडी ★   नाफामूलक निजी व्यवसाय गर्ने व्यक्ति र समाचार लेख्ने श्रमजीवी पत्रकार एकै होइनन्: राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ★   पर्वतीय क्षेत्रलाई जलवायु परिवर्तनको असरबाट जोगाऔँ: मुख्मन्त्री अधिकारी ★   काभ्रेपलाञ्चोकमा दम्पती मृत फेला ★   नेपालमा हिउँ पग्लिँदा बङ्गलादेशको अस्तित्व नै खतरामा पर्न सक्छ: मन्त्री हुसैन ★   कोलकातासँगको लज्जास्पद हारपछि के भन्छन् हैदरावादका कप्तान कमिन्स ? ★   मिडिया ट्रायल र राज्यको सत्ता दुबै फौजदारी न्यायबाट पृथक रहनुपर्छ – डा संग्रौला ★   “अझ परिपूर्ण मुलुक” बन्न प्रेस स्वतन्त्रता महत्त्वपूर्ण: नेपालस्थित अमेरिकी दूतावास ★   सिरोहिया पक्राउबारे प्रधानमन्त्री: अदालती प्रक्रियामा हो–हल्ला गर्न जरुरी छैन

एमसीसी व्याख्यात्मक घोषणासहित कार्यान्वयन नभए आन्दोलनमा जान्छौँ– प्रचण्डकाठमाडौँ । नेकपा (माओवादी केन्द्र) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले अमेरिकी सहायता परियोजना एमसीसी व्याख्यात्मक घोषणासहित कार्यान्वयन नभए आन्दोलनमा जाने चेतावनी दिनुभएको छ ।

“व्याख्यात्मक घोषणासहित एमसीसी कार्यान्वनय गएन भने आन्दोलनमा जाने अवस्था आउनसक्छ”, विराटनगरमा आज आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले भन्नुभयो, “हामी एमसीसी व्याख्यात्मक घोषणासहित कार्यान्वयन होस् भन्ने हामी चाहन्छौँ ।” व्याख्यात्मक घोषणा एमसीसीकै अङ्ग भएको उहाँको जिकिर थियो । व्याख्यात्मक घोषणालाई अवमूल्यन गर्न खोजिए त्यसविरुद्ध आन्दोलन गर्न बाध्य हुने उहाँको भनाइ थियो ।

स्थानीय निकायको निर्वाचनपछि एमसीसीको विषयमा देखिएको विवादबारे छलफल हुने पार्टीमा सहमति भएको उहाँले बताउनुभयो । एकमत भएर सिङ्गो पार्टी निर्वाचनमा जाने कुरा भएको भन्दै अध्यक्ष प्रचण्डले राजनीतिक लेनदेनका आधारमा चुनावी तालमेल पनि हुनेसक्ने बताउनुभयो । सत्ता साझेदार दलहरुबीच नै निर्वाचनमा गठबन्धन हुनेसक्ने उहाँको भनाइ थियो ।