• ८ आश्विन २०८०, सोमबार
  •      Mon Sep 25 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   तस्करीका घटनामा दोषीलाई कारबाही गराउने गरी आयोग गठन हुनुपर्छ: अध्यक्ष ओली ★   मोबाइल फोन इम्पोर्टस् एशोसिएसनको सातौँ वार्षिक साधारण सम्पन्न ★   राष्ट्रको कार्यभार पूरा गर्न आपसी सद्भाव र एकता आवश्यक छ: गृहमन्त्री श्रेष्ठ ★   काठमाडौँ र भक्तपुरमा एकै दिन १६ लाख बढीको चोरी ★   एसियन गेम्सः भारतीय महिला क्रिकेट टोलीलाई स्वर्ण ★   १९औँ एसियाली खेलकुद: जुडोमा मनीता, जंग र पुनमको हार ★   गुल्मीमा माटोको ढिस्कोले पुर्दा १७ वर्षीय किशोरको मृत्यु ★   नेप्से परिसूचक ५.८९ अंकले गिरावट ★   एमालेको ध्यान बलियो राष्ट्रिय शक्ति निर्माणमा: महासचिव पोखरेल ★   डिजिटल नेपाल बनाउने सपना छ: प्रधानमन्त्री दाहाल

चीनमा बोइङ ७३७ दुर्घटनाएजेन्सी

बेइजिङ । चीनको दक्षिणी क्षेत्रबाट ठूलो विमान दुर्घटनाको खबर प्राप्त भएको छ । चाइना इस्टर्नको १३३ यात्रु बोकेको विमान बोकेको दक्षिणपश्चिम चीनमा दुर्घटनाग्रस्त भएको छ ।

अहिलेसम्म दुर्घटनाको कारण र मृत्यु हुनेको सङ्ख्या थाहा हुन सकेको छैन । ब्ल्याक बक्स फेला परेपछि दुर्घटनाको कारण खुल्न सक्छ ।

चिनियाँ मिडिया सीसीटीभीले सोमबार यस दुर्घटनाको जानकारी दिएको छ। रिपोर्टअनुसार फ्लाइट एमयू ५७३५ बोइङ ७३७ विमान गुआङ्सी क्षेत्रको वुझाउ सहर नजिकैको ग्रामीण इलाकामा दुर्घटनाग्रस्त हुँदा पहाडको टुप्पोमा आगो लागेको थियो ।

उद्धार टोली घटनास्थलमा पठाइएको छ । विमान कुनमिङबाट ग्वानझाउ जाँदै थियो।

स्थानीय सञ्चारमाध्यमले विमानस्थलका कर्मचारीलाई उद्धृत गर्दै चाइना इस्टर्न फ्लाइट एमयू ५७३५ सोमबार दिउँसो १ बजेपछि कुनमिङ शहरबाट उडेको गुआन्झाउमा आफ्नो निर्धारित गन्तव्यमा नपुगेको बताएको छ ।

समाचारअनुसार यात्रुवाहक विमान दुर्घटना भएको ठाउँमा ठूलो आगलागी भएको थियो, जसका कारण मृत्यु हुनेको सङ्ख्या धेरै हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ ।