• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   हवाई उडानका लागि उड्डयन मौसम सेवा महत्वपूर्ण छ: मन्त्री बस्नेत ★   कोशी सरकार विरुद्धको रिट हेर्दाहेर्दैमा ★   कुमारीको मनोभावमा आधारित नाटक ‘अग्निच्क्षु’ मञ्चित ★   रूग्ण उद्योग पुनःसञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँः प्रधानमन्त्री ★   विपद्लाई निमिट्यान्न गर्न सकिँदैन, न्युनिकरणका लागि सबै एक हुनुको विकल्प छैनः अध्यक्ष नेपाल ★   राष्ट्रपति पौडेलसँग महानिर्देशक हुंग्बोको शिष्टाचार भेट ★   जनप्रतिनिधि र पार्टीबीचको सम्बन्ध सुमधुर हुन आवश्यकः उपसभापति खड्का ★   अस्ट्रेलियाको भरमा इंग्ल्याण्ड टोली, अष्ट्रेलियाले उतार्ला कि पछार्ला ? ★   रूग्ण उद्योग पुन:सञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँ: प्रधानमन्त्री ★   मन्त्रीपरिषद् पुनर्गठन गर्नेबारे मलाई जानकारी छैन, प्रधानमन्त्रीसँग सोधौँला: माधवकुमार नेपाल

आईपीएल इतिहासमै अहिलेसम्मकै ‘झुर’ फाइनलकाठमाडौँ । एक महिनाभन्दा बढी लामो समयसम्म चलेको विश्वकै प्रतिष्ठित टी–२० लिग इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) सकिएको छ । २२ मार्चदेखि सुरु भएको आईपीएल २६ मे (आइतबार) समापन भएको छ ।

१७ औं संस्करण रहेको यस सिजनको फाइनल खेल उत्साहजनक हुन सकेन । फाइनल खेल चेन्नईको चेपौकमा सनराइजर्स हैदरावाद र कोलकाता नाइट राइडर्सबीच भएको थियो ।

हैदरावादलाई ८ विकेटले पराजित गर्दै कोलकाता च्याम्पियन बन्यो ।
कोलकाताको यो समग्रमा तेस्रो उपाधि हो । टोलीले १० वर्षपछि उपाधि जितेको हो । पछिल्लो पटक कोलकाता सन् २०१४ मा च्याम्पियन बनेको थियो ।

टस जितेर ब्याटिङ रोजेको हैदरावाद १८.३ ओभरमा ११३ रनमा अलआउट भयो । यो आईपीएल फाइनलको सबैभन्दा कम स्कोर हो ।

कोलकाताले १०.३ ओभरमै २ विकेटको क्षतिमा लक्ष्य पूरा गर्यो । यो आईपीएल फाइनलको सबैभन्दा छिटो रन चेज हो ।

टी–२० इतिहासमै सर्वाधिक रन खडा गरेको हैदरावादको ब्याटिङ फाइनलमा भने निकै कमजोर रह्यो । हैदरावादले यसै सिजन ३ पटक २८७/३ (टी–२० मा सर्वाधिक स्कोर), २७७/३ र २६६/७ रन बनाएको थियो । तसर्थ फाइनलमा टोलीबाट यसप्रकारको स्कोरको अपेक्षा गरिएको थिएन ।

यता, कोलकाताको भने आफ्नो १० वर्ष लामो उपाधि खडेरीको अन्त्य गर्‍यो । यसअघि कोलकाताले २०१२ र २०१४ मा उपाधि जितेको थियो ।