• १० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu May 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   शान्तिका अग्रदूत गौतमबुद्धको त्याग, विचार र अभ्यास अनुकरणीय : प्रधानमन्त्री ★   उभौली आपसी सद्भाव र एकता सुदृढ बनाउने माध्यम : राष्ट्रपति ★   भूमेस्थानमा पूजा, आराधना गरी मनाइँदै उँभौली पर्व ★   अहिंसा नै शान्ति र मैत्रीको आधारशिला ★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर ★   गृहमन्त्री लामिछानेमाथि छानबिन गर्न राप्रपाको माग ★   पृथ्वीको तापक्रम १.५ डिग्री माथि बढ्न नदिन सबैको पहल आवश्यक

पन्तको अनुपस्थितिमा यी खेलाडीले आरसीबीविरुद्ध दिल्लीको कमाण्ड सम्हाल्नेछन्एजेन्सी । आइतबार रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर (आरसीबी) विरुद्धको महत्वपूर्ण खेलअघि दिल्ली क्यापिटल्सलाई ठूलो झट्का लागेको छ जब टोलीका कप्तान ऋषभ पन्तलाई आईपीएल एपेक्स काउन्सिलले एक खेलका लागि निलम्बन गरेको छ ।

राजस्थान रोयल्सविरुद्धको खेलमा स्लो ओभर रेटका कारण पन्तमाथि कारबाही गरिएको हो । यदि दिल्लीले प्लेअफमा पुग्ने आफ्नो आशा कायम राख्न चाहन्छ भने उसले कुनै पनि हालतमा आरसीबीविरुद्धको खेल जित्नुपर्नेछ ।

स्लो ओभर रेटका कारण पन्तविरुद्ध कारबाही भएको यो तेस्रो पटक हो । यसअघि उनलाई ३१ मार्चमा चेन्नई र ३ अप्रिलमा कोलकाताविरुद्धको खेलमा स्लो ओभर रेटका कारण जरिवाना गरिएको थियो ।

तर, उनले आफ्नो अघिल्लो गल्तीबाट पाठ सिकेनन् र मे ७ मा राजस्थानविरुद्धको खेलमा फेरि पुरानो गल्ती दोहोर्‍याए, जसमा बीसीसीआईले अहिले उनीविरुद्ध कडा कारबाही गरेको छ ।

पन्तको अनुपस्थितिमा टोलीका अलराउन्डर अक्षर पटेलले आरसीबीविरुद्धको टोलीको जिम्मेवारी सम्हाल्नेछन् । खेलअघि दिल्लीका मुख्य प्रशिक्षक रिकी पोन्टिङले भने– ‘अक्षर पटेल विगत केही सिजनदेखि टोलीको उपकप्तान रहेको बताएका थिए । उनीसँग आईपीएल खेल्ने धेरै अनुभव छ । यस बाहेक उनले अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा पनि धेरै क्रिकेट खेलेका छन् र खेल राम्ररी बुझ्छन् । पन्त निलम्बन हुने सम्भावना देखिएपछि उनको अनुपस्थितिमा कप्तान बनाउने विषयमा हामीले छलफल गरेका थियौं । अक्षर यसका लागि उत्साहित छन् ।’

दिल्लीको टोली अझै प्लेअफको दौडमा छ । दिल्ली १२ खेलमा ६ हार र ६ जितसहित १२ अंकसहित तालिकाको पाँचौं स्थानमा छ । अर्कोतर्फ, आरसीबीले पनि खराब सुरुवातपछि बाउन्स ब्याक गर्दै आफ्नो पछिल्लो चार लगातार खेल जितेको छ । पन्तको अनुपस्थितिमा आरसीबीलाई फाइदा हुनेछ ।