• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

काठमाडौँमा ‘भ्यालेन्टाइन डे’ (फोटोफिचर)काठमाडौं । आज फेब्रुअरी १४ । आजको दिन विश्वभर ‘भ्यालेन्टाइन डे’ अर्थात प्रणय दिवश भव्यताका साथ मनाइँदैछ । नेपालमा पनि पछिल्लो समय ‘प्रणय दिवश’ अर्थात ‘भ्यालेन्टाइन डे’ मनाउँदै आएका छन् ।

विश्वभर आजको दिनलाई युगल जोडीहरुले विशेष दिनको रुपमा मनाउने गर्छन् । ‘भ्यालेन्टाइन डे’ को लोकप्रियता बढेसँगै यो दिवस हप्ताभरि मनाउने गरिएको छ । प्रेम गर्ने जोडीहरुको लागि निकै विशेष दिन फेब्रुअरी ७ तारिख ‘रोज डे’सँगै सुरु भएको हो ।

फेब्रुअरी ८ तारिखमा ‘प्रपोज डे, फेब्रुअरी ९मा ‘चोकलेट डे’ फेब्रुअरी १० मा ‘टेड्डी डे’, फेबु्रअरी ११ मा ‘प्रोमिश डे’ मनाइको छ ।यस्तै, फेब्रुअरी १२ ‘हग डे’, फेब्रुअरी १३ तारिखमा ‘किस डे’ र फेब्रुअरी १४ आज ‘भ्यालेन्टाइन डे’ भव्यताका साथ मनाइँदैछ ।

आजको दिन संसारभरी नै युगल जोडीहरुले विशेष दिनको रुपमा मनाउने गर्छन् । भ्यालेन्टाइन डे सँगै काठमाडौँका गिफ्ट तथा फूल पसलमा यतिबेला भिड लागेको छ ।

फोटो: ताईवानि फोटोपत्रकार शाओ आई पेङ