• १७ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 29 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाललाई पेनाल्टीमा हराउँदै जोर्डनले जित्यो वाफ च्याम्पियनसिपको उपाधि ★   पहिलो हाफमा जोर्डनविरुद्ध नेपाललाई १-० को अग्रता ★   घरेलु मैदानमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्नेछौं– साफ यु–१६ नेपाली महिला टोली ★   उद्योगी व्यवसायीहरुलाई राज्यको नीतिले संरक्षण गर्न आवश्यक छः सभापति लामिछाने ★   गगन थापाको आरोपः सम्पती शुद्धीकरण र राजश्व अनुसन्धान विभाग प्रधानमन्त्रीको इच्छाअनुसार चल्छन् ★   गठबन्धनलाई निरन्तरता दिन हामी प्रतिबद्ध छौँः प्रधानमन्त्री दाहाल ★   त्रिभुवन आर्मी पाँचथर गोल्डकपको फाइनलमा ★   गठबन्धनमा समस्या छैन: अध्यक्ष नेपाल ★   मानव बेचबिखनमा संलग्न मियाँ पक्राउ ★   व्यवसाय सुरु गर्नुअधि वास्तुका यी टिप्स पालना गर्नुस्

२० लाख करोडको मार्केट क्याप हासिल गर्ने पहिलो भारतीय कम्पनी बन्यो रिलायन्सएजेन्सी । मुकेश अम्बानीको नेतृत्वमा रहेको रिलायन्स इन्डस्ट्रिजको शेयर २० लाख करोड रुपैयाँको बजार पुँजीकरण लक्ष्य पार गर्ने पहिलो सूचीबद्ध भारतीय कम्पनी बनेको छ ।

मंगलबार बीएसईमा कम्पनीको स्टक १.८९ प्रतिशतले बढेर ५२ हप्ताको उच्च रु. २९५७.८० मा पुगेको छ । पछिल्लो दुई हप्तामा मात्रै शेयरको बजार मूल्य १ लाख करोड रुपैयाँले बढेको छ ।

जनवरी २९ मा १९ लाख करोड रुपैयाँको स्तरमा पुगेको थियो । यस क्यालेन्डर वर्षमा अहिलेसम्म भारतको सबैभन्दा मूल्यवान स्टकको मूल्य झण्डै १४ प्रतिशतले बढेको छ ।

रिलायन्सको मार्केट क्यापमा हालैको वृद्धिका कारण, यसका प्रमुख मुकेश अम्बानीको नेटवर्थ २०२४ मा १२.५ बिलियन डलरले बढेर १०९ बिलियन डलर पुगेको छ । ब्लूमबर्ग बिलियनेर्स इन्डेक्सका अनुसार उनी सबैभन्दा धनी भारतीय हुन् र विश्वका धनीहरूको सूचीमा ११ औं स्थानमा पुगेका छन् ।

मुम्बईमा रहेको रिलायन्स समूहले तेलदेखि दूरसञ्चार क्षेत्रमा काम गर्छ र बजारमा यसको छुट्टै उपस्थिति छ ।