• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पर्यटकहरुले २५ हजार बढी भारतीय रकम बोकेर नेपाल छिर्न नदिने कानून संशोधन होस्: सांसद शर्मा ★   पार्टीहरुलाई शान्ति र लोकतन्त्रको धारमा रुपान्तरण गर्नु काँग्रेसको दायित्व हो: नेता सिटौला ★   नेदरल्यान्ड्सको १०० रन पूरा ★   माओवादीका सांसद सापकोटाको बोलीमा लगाम लगाउन राप्रपा प्रवक्ता श्रेष्ठको सुझाव ★   बक्यौता नतिरेपछि राजस्थान रोयल्सको खेल मैदान ‘सिल’ ★   भैँसी फार्मबाट मनग्य आम्दानी गर्दै सुरेन्द्र ★   नेपाललाई दोस्रो सफलता, ललितले लिए विकेट ★   सबै सरकारी अस्पताल शैक्षिक संस्थाका रुपमा विकास हुनुपर्छ: उपकुलपति बस्नेत ★   नेपाललाई पहिलो सफलता ★   नेदरल्यान्ड्सको सानदार सुरुवात

महिला टी–२० आई क्रिकेटमा रुविना र पूजाको विश्व कीर्तिमानकाठमाडौँ । एसीसी महिला प्रिमियर कप क्रिकेट प्रतियोगितामा नेपालले माल्दिभ्सविरुद्ध शानदार जित निकाल्यो । मंगलबार भएको समुहचरणअन्तर्गतको अन्तिम खेलमा नेपालले माल्दिभ्सलाई २ सय १४ रनको कीर्तिमानी अन्तरले हराएको हो ।

यो जितसँगै नेपाल अपराजित रहँदै प्रतियोगिताको क्वार्टरफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । यसै खेलमा नेपालका दुई ब्याटर रुविना क्षेत्री र पुजा महतोले विश्व कीर्तिमान बनाएका छन् ।

रुविना र पुजाले माल्ल्दिभ्सविरुद्ध पाँचौं विकेटका लागि ८२ बलमा १६६ रनको अविजित साझेदारी गरे । जुन साझेदारी महिला टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा विश्वकै पाँचौं विकेटका लागि भएको सर्वाधिक ठूलो साझेदारी हो ।

यसअघि यो कीर्तिमान अष्ट्रेलियाका ग्रेसी हारिस र आश्लिघ गार्डनरको नाममा रहेको थियो । २०२२ मा उनीहरुले पाँचौं विकेटका लागि भारतविरुद्ध १२९ रनको साझेदारी गरेका थिए । उक्त साझेदारीलाई रुविना र पुजाले तोडेका हुन् ।