• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बागमती प्रदेश संसद् सञ्चालन गर्न सर्वदलीय बैठक बस्दै ★   ज्यान मार्ने उद्योगमा फरार विश्वकर्मा पक्राउ ★   श्रीलङ्काद्वारा रुसी र युक्रेनीलाई दीर्घलानीन भिसा खारेज ★   गजेन्द्र हमालले दिए कांग्रेस महासमिति सदस्यबाट राजीनामा ★   ‘राजनीतिक दलसम्बन्धि दोस्रो संशोधन विधेयक, २०८०’ प्रतिनिधि सभामा पेश ★   पर्यटकहरुले २५ हजार बढी भारतीय रकम बोकेर नेपाल छिर्न नदिने कानून संशोधन होस्: सांसद शर्मा ★   पार्टीहरुलाई शान्ति र लोकतन्त्रको धारमा रुपान्तरण गर्नु काँग्रेसको दायित्व हो: नेता सिटौला ★   नेदरल्यान्ड्सको १०० रन पूरा ★   माओवादीका सांसद सापकोटाको बोलीमा लगाम लगाउन राप्रपा प्रवक्ता श्रेष्ठको सुझाव ★   बक्यौता नतिरेपछि राजस्थान रोयल्सको खेल मैदान ‘सिल’

जब सरोज खानको गाली सुनेर रेखा रुन थालिन्एजेन्सी । बलिउडमा रेखा आफ्नो समयकी शीर्ष अभिनेत्रीमा गनिन्थ्यो । यति ठूलो अभिनेत्रीलाई पनि सेटमा गाली खानुपरेको देखेर तपाई छक्क पर्नुहुनेछ । यति मात्र होइन, गाली सुनेर रेखा धेरै रोइन् ।

यो किस्सा ३३ वर्ष अघिको हो । यसै क्रममा रेखा फिल्म ‘शेषनाग’ को सुटिङमा थिइन् । सेटमा उनको लोकप्रिय कोरियोग्राफर सरोज खानसँग झगडा भएको थियो । झगडाका क्रममा सरोज खानले रेखालाई धेरै गाली गरिन् । उनीहरुबीच किन झगडा भयो भन्ने कुरा त्यहाँ उपस्थित व्यक्तिले पनि बुझ्न सकेनन् ।

सन् १९९० को कुरा थियो, सरोज खान फिल्म ‘शेषनाग’का लागि रेखालाई नृत्य सिकाउँदै थिइन् । निर्माताले सरोज खानलाई नृत्य सिकाउन केही दिन मात्र दिएका थिए । रेखा सेटमा अलि ढिलो पुग्थिन् । सरोजले निर्मातालाई रेखालाई रिहर्सलका लागि समयमै आउन आग्रह गरेकी थिइन् ।

मिडिया रिपोर्टका अनुसार रेखाले एक दिन धेरै ढिलो गरिन् । उनको कारणले सिंगो युनिट कुर्नुपरेको थियो । अन्ततः रेखाको पर्खाइमा सरोज खान थाकेकी थिइन् र प्याक अप गर्नुपर्यो ।

रेखालाई ‘शेषनाग’मा कास्ट गर्ने निर्णय निर्देशक के.आर.रेड्डीको थियो । यस फिल्मका सबै गीतको कोरियोग्राफी सरोज खानले गरेकी थिइन् । यस फिल्मको ‘ओ मेरे दुश्मन’ गीतमा रेखालाई सरोज खानले नृत्य सिकाउँदै थिइन् । एक अन्तर्वार्तामा सरोज खानले रेखासँगको झगडाको कारण बताएकी थिइन् ।

‘लहरेन’ लाई दिएको अन्तर्वार्तामा सरोज खानले भनेकी थिइन्– म र रेखाबीच कुनै गलतफहमी थिएन । त्यो विवाद विनाकारण सिर्जना भएको हो । मैले केवल रेखा जीलाई सोधेँ, मलाई लाग्छ तपाईलाई मसँग समस्या छ । म तपाइलाई रिहर्सलको लागि बोलाउँछु, तर तपाई आउनुहुन्न । अहिले सुटिङका ​​लागि आएकाले मेरो अवस्था ठिक नभएको भन्दै डान्स मास्टर परिवर्तन गर या निर्मातालाई मसँग काम गर्न नचाहेको भन्नुस् । तपाईलाई केहि समस्या हुनेछ । तपाईं मसँग काम गर्न चाहनुहुन्न ।’

सरोज खानको ७१ वर्षको उमेरमा ३ जुलाई २०२० मा निधन भएको थियो । उनले मुम्बईको गुरु नानक अस्पतालमा अन्तिम सास लिइन् ।