• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   फुटबलर मनिष डाँगीको घरमा चोरी, तीन जना पक्राउ ★   ईलाम र बझाङमा बैशाख १५ गते उपनिर्वाचन गर्ने आयोगको निर्णय ★   विद्यमान राजनीतिक व्यवस्था चाहिँदैन भन्ने अधिकार पनि संविधानले दिएको छ: सांसद शाही ★   बुर्तिबाङ प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र २८ वर्षपछि प्रदेशस्तरीय अस्पताल बन्दै ★   संविधानले दिएको सेवा सुविधा लिएर संविधानको बिरोध गर्न मिल्दैन: सांसद सापकोटा ★   नेपालले नेदरल्यान्ड्सलाई दियो १७३ रनको सामान्य लक्ष्य ★   सहकारीपीडितको समस्या समाधान गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण ★   जापान नेपालको हितैषी मित्र र भरपर्दो विकासको सहयात्री: राष्ट्रपति पौडेल ★   नेपालले ४४ ओभरमा आठ विकेट गुमाएर १४२ रन बनायो ★   सासंद खतिवडाको कटाक्ष: कुचो र क्यामरा बोकेर मन्त्री किराँती मन्त्रालयमा, काम भने कमिसनको चक्करमा

म्याक्सवेलले गरे रोहित शर्माको विश्व कीर्तिमान बराबरीएजेन्सी । अस्ट्रेलिया र वेस्ट इन्डिजबीचको दोस्रो टी–२० खेल एडिलेड ओभल मैदानमा जारी छ । यो खेलमा अष्ट्रेलियाका स्टार अलराउन्डर ग्लेन म्याक्सवेलले विष्फोटक शतक प्रहार गर्दै ठूलो उपलब्धि हासिल गरेका छन् ।

आफ्नो करियरको १०२ औं टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय खेल खेल्दै म्याक्सवेलले करियरको पाँचौं शतक प्रहार गरे । म्याक्सवेलले ५० बलमा ९ चौका र ७ छक्का प्रहार गर्दै शतक पूरा गरे । यस क्रममा उनले भारतीय टोलीका कप्तान रोहित शर्माको विश्व कीर्तिमान पनि बराबरी गरेका छन् ।

यस अवधिमा म्याक्सवेल संयुक्त रूपमा टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा सबैभन्दा धेरै शतक बनाउने विश्वका पहिलो ब्याट्सम्यान बनेका छन् । यस मामिलामा म्याक्सनेलले भारतीय टोलीका कप्तान रोहित शर्माको विश्व कीर्तिमानको बराबरी गरेका छन् ।

म्याक्सवेलको खातामा पनि पाँच टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय शतक भएको छ जसले रोहितको कीर्तिमानलाई बराबरी गर्यो । म्याक्सवेलले ९४ इनिङ्समा यो उपलब्धि हासिल गरेका थिए भने रोहितले १४३ इनिङ्समा यो उपलब्धि हासिल गरेका थिए । सूर्यकुमार यादव ४ शतकसहित तेस्रो स्थानमा छन् ।