• ११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Feb 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आइतबारदेखि देशभर दादुराविरुद्ध खोप अभियान, काठमाडौँका छ लाख बालबालिका समेटिँदै ★   प्रतिनिधिसभाको बैठक आज पनि बस्दै, एमाले झन् आक्रामक बन्ने ★   नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले माग्यो कर्मचारी, कुन–कुन पदमा खुल्यो जागिर ? ★   जग्गा प्राप्तिका लागि काभ्रेका तीन हजार भूमिहीनको आवेदन ★   देशका लागि ५० गोल पूरा गरेपछि के भन्छिन् ‘साम्बा’ ? ★   तीन वर्षअघि सन्यास लिएका टोनी क्रुस जर्मन टोलीमा फर्किए ★   चन्द्रागिरि डाँडामा हिउँ -फोटो फिचर ★   विश्वकप लिग–२ः नामिबिया र नेदरल्याण्ड्स भिड्दै ★   नेपालमा जल, जङ्गल र जमिनको उपयोग ★   महासमितिले कांग्रेसको नीति बनायो कि भत्कायो ?

यू–१९ विश्वकप फाइनल आज, उपाधिका लागि अष्ट्रेलिया र भारत भिड्दैएजेन्सी । यू–१९ विश्वकप क्रिकेटको फाइनलमा आज भारत र अष्ट्रेलियाबीच प्रतिस्पर्धा हुँदैछ । खेल बेनोनीको विलोमुर पार्कमा दिउँसो १ः४५ बजे सुरु हुनेछ । टस दिउँसो १ः१५ बजे हुनेछ ।

भारत र अष्ट्रेलिया तेस्रो पटक प्रतियोगिताको फाइनलमा भिड्दैछन् । यसअघि दुई देशबीच अन्डर–१९ विश्वकपको फाइनल दुई पटक खेलिएको थियो र दुवै पटक भारतले जितेको थियो ।

यू–१९ विश्वकप २०१८ को फाइनलमा भारतले अष्ट्रेलियालाई ८ विकेटले पराजित गरेको थियो । यस्तै, सन् २०१२ मा भारतले अस्ट्रेलियालाई ६ विकेटले हराएको थियो ।

यूथ ओडीआईमा भारतको प्रदर्शन अस्ट्रेलियाभन्दा राम्रो छ । दुई टोलीबीच हालसम्म ३७ युवा एकदिवसीय खेलहरू खेलिएका छन् । जसमध्ये भारतले २३ खेल जितेको छ भने अष्ट्रेलियाले १४ खेल जितेको छ ।

यू–१९ एकदिवसीय विश्वकपमा दुवै टोली ८ पटक आमनेसामने भएका छन् । यसमा पनि भारतको वर्चस्व रहेको छ । भारत ६ पटक विजयी हुँदा अष्ट्रेलिया मात्र २ खेलमा विजयी भएको छ ।