• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

जुत्ताको विषयमा विवादमा फसे यी अष्ट्रेलियाका ब्याट्सम्यान, आईसीसीले कडा कारबाही गर्नसक्नेएजेन्सी । अष्ट्रेलियाले डिसेम्बर १४ अर्थात आजदेखि पाकिस्तानसँग तीन खेलको सिरिज खेल्दैछ । यस्तो अवस्थामा सिरिजअघि अस्ट्रेलियाका ओपनर उस्मान ख्वाजा आफ्नो जुत्तालाई लिएर समस्यामा परेका छन् ।

मंगलबारको अभ्यास खेलमा उस्मानको जुत्तामा ‘स्वतन्त्रता भनेको मानव अधिकार हो’ र ‘सबैको जीवन समान’ (गाजामा लडाइँमा फसेका प्यालेस्टिनीहरू) जस्ता नारा लेखिएका थिए ।

यस्तो अवस्थामा अष्ट्रेलियाली खेलाडीलाई आईसीसीको नियम अनुसार प्रतिबन्ध लगाउन सकिने समाचार वेबसाइटले जनाएको छ । यदि कुनै खेलाडी म्यासेज दिने कपडा लगाएर म्याचमा आएमा अम्पायरलाई खेलाडीलाई निष्कासन गर्ने पूर्ण अधिकार हुन्छ ।

साथै, उनलाई म्याच फीको ७५ प्रतिशत जरिवाना हुन सक्नेछ । अष्ट्रेलियाका ब्याट्सम्यानले आफ्नो इन्स्टाग्राम मार्फत गाजाका जनताका लागि आवाज उठाइसकेका छन् ।