• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

औषधि व्यवसायीलाई डिएसपि लामाको सुझाव—‘कानूनले वर्जित गरेका औषधि नबेच्नु’काठमाण्डौ। प्रहरी वृत्त किर्तिपुरका प्रमुख, प्रहरी नायव उपरिक्षक राजु लामाले किर्तिपुरका विभिन्न वडाहरुमा सञ्चालित औषधि पसलका सञ्चालक तथा औषधि व्यवसायीहरुलाई कानूनले वर्जित गरेका कुनैपनि औषधिहरु विक्री नगर्न सुझाव दिएका छन् ।

प्रहरी वृत्त किर्तिपुर तथा सामुदायिक प्रहरी सेवा किर्तिपुरको संयुक्त आयोजना तथा किर्तिपुर मेडिकल व्यवसायी संघको समन्वयमा औषधि पसल सञ्चालक तथा औषधि व्यवसायीहरुसंगको अन्तरसंवाद कार्यक्रममा डिएसपि लामाले चिकित्सकको सिफारिस (पे्रस्किप्सन) विना ग्राहकले मागेकै भरमा कुनैपनि नशालु औषधि आफुखुसी नबेच्न पनि सुझाए ।

कानूनले वर्जित गरेका कुनैपनि औषधि विक्रीवितरण गरेको पाइएमा त्यस्तो कार्य गर्ने औषधि पसल सञ्चालक र औषधि व्यवसायीलाई कानून बमोजिम कारवाही गर्ने पनि डिएसपि लामाले चेतावनी दिए । किर्तिपुर मेडिकल व्यवसायी संघका अध्यक्ष शितलराज भुषालको सभापतित्वमा सम्पन्न अन्तरसंवाद कार्यक्रममा किर्तिपुरका ३१ जना औषधि व्यवसायीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

पछिल्लो समय लागुऔषध सेवनकर्ताहरुले मागेकै भरमा औषधि व्यवसायीहरुले आफ्नो फाइदा मात्र हेरेर सबैखाले (नशालु समेत) औषधि विक्री वितरण गर्ने गरेको पाइएकोले नेपाल प्रहरीले राजधानीका सबै औषधि पसलहरुमा छापा मारेर सम्वन्धित औषधि पसल सञ्चालक र औषधि व्यवसायीलाई कानुनी कारवाही समेत गरेको छ ।