• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   ‘मुन्ज्या’ले १०० करोड कमायो ★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार ★   नेपालगञ्जको बजेट रु एक अर्ब ५० करोड ३८ लाख ८६ हजार ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका मन्त्रालयहरुबीचको समन्वयमा समिति बनाइने ★   तारकेश्वर नगरपालिका-३ स्थित जितपुर पाँचमानेमा अवस्थित धार्मिक एवं पर्यटकीय स्थल भुवनेश्वरी मन्दिर

वाग्मतीले जिम्मा लियो संकल्प अभियानको झण्डाकाठमाडौं । नेकपा एमालेले सुरु गरेको झुलाघाट–चिवाभञ्ज्याङ मध्यपहाडी पुष्पलाल लोकमार्ग समृद्धिको लागि संकल्प अभियान शनिबारबाट वाग्मती प्रदेशमा प्रवेश गरेको छ ।

सोमबार गोरखा र धादिङको सिमाना बुढीगण्डकी नदीको आरुघाटमा नेकपा एमाले गण्डकीले एमाले वाग्मती प्रदेश कमिटीलाई अभियानको राष्ट्रिय झण्डा तथा पार्टीको झण्डा हस्तान्तरण गरेको छ । आरुघाटमा आयोजित कार्यक्रममा नेकपा एमाले गण्डकी प्रदेशका अध्यक्ष नवराज शर्माले पार्टीको वाग्मती प्रदेश अध्यक्ष कैलाश ढुङ्गेललाई नेपालको झण्डा र पार्टीको झण्डा हस्तान्तरण गरेर गण्डकीबाट अभियानको टोलीलाई बिदाइ गर्नुभएको छ ।

अभियानको टोली शनिबार, आइतबार र सोमबार वाग्मती प्रदेशमा रहने छ । मंगलबार बिहान रामेछापको मन्थलीबाट सिन्धुलीको खुर्कोट हुँदै घुर्मीबाट अभियानको टोली कोशी प्रदेश प्रवेश गर्ने छ ।

कम्युनिष्ट पार्टीका संस्थापक महासचिव पुष्पलालको जन्म वाग्मती प्रदेशको रामेछापमा पर्ने भएको कारण यो प्रदेशमा अभियानको थप महत्त्व रहेको छ । मध्यपहाडी मार्गको नाम नै पुष्पलालको नामबाट राखिएको छ ।

आज नुवाकोटमा बास अभियानको टोली, आइतबार बेलुका काभ्रेको धुलिखेलमा बास बस्दै छ । सोमबारको बास भने पुष्पलालको जन्मथलो रामेछाप जिल्लामा हुने छ ।

मध्यपहाडको आर्थिक, सामाजिक, सांस्कृतिक, धार्मिक अवस्था तथा उद्योग, पर्यटन लगायतको सम्भावना बुझ्न एमाले अध्यक्ष ओलीको नेतृत्वमा वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेल, उपाध्यक्षहरू युवराज ज्ञवाली, रामबहादुर थापा, विष्णु पौडेल, सुरेन्द्र पाण्डे, महासचिव शंकर पोखरेल, उपमहासचिव प्रदीप ज्ञवाली, पृथ्वीसुब्बा गुरुङ, सचिवहरू, स्थायी कमिटी, पोलिटब्युरो, केन्द्रीय कमिटी सदस्यहरू, प्रदेश कमिटी लगायतका नेताहरू, प्राविधिक, विज्ञ सम्मिलित टोली सहित समृद्धिको लागि संकल्प यात्रामा हुनुहुन्छ । बैतडीको झुलाघाटमबाट मङ्सिर १४ गतेदेखि सुरु भएको यात्रा पुस १ गते पाँचथरको चिवाभञ्ज्याङ पुग्ने कार्यक्रम रहेको छ ।