• ५ असार २०८१, बुधबार
  •      Wed Jun 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रालयको बजेट पुन:लेखन गर्नुपर्छ: प्रमुख सचेतक लेखक ★   प्रधानमन्त्री आफैँ खेलकुद क्षेत्रमा गम्भिर बन्नुपर्छ: मेटमणि चौधरी ★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीको छलाङः टी-२० विश्व वरीयताको अलराउन्डरको छैटौं स्थानमा उक्लिए ★   संसदीय छानबिन विशेष समिति कानूनी परामर्शमा ★   सरकारले दुध किसानलाई वक्यौता रकम तत्काल उपलब्ध गराउनुपर्छ: दीपकबहादुर सिंह ★   सरकारले राष्ट्रिय खेलाडीलाई आवश्यक मासिक तलवको व्यवस्था गर्न नसकेकोमा एमाले सचिव आचार्य असन्तुष्ट ★   श्रद्धा कपुरले राहुलसँगको रिलेसनसिपको पुष्टि गरिन् ★   पाटन हत्या घटना: थप एकजना पक्राउ ★   पूर्वराष्ट्रपतिले कुनैपनि पार्टीको सदस्यता नविकरण गर्न मिल्छ की मिल्दैन सरकारले जवाफ दिनुपर्छ: सांसद खतिवडा ★   सरकारले ५ सय र हजारका नोट तत्काल प्रतिवन्ध लगाउनुपर्छ: काँग्रेस उपसभापति गुरुङ

आकाशमै लग्जरी होटलः ५ हजार जनाले बादलमाथि रात काट्ने अनुभवएजेन्सी । तपाईले संसारभरि धेरै विलासी होटलहरू पाउनुहुनेछ, जहाँ सबै प्रकारका सुविधाहरू उपलब्ध छन् । स्विट्जरल्यान्डका सुन्दर हिमालको काखमा बनेको ‘एशर क्लिफ’को कुरा गरौं वा माल्दिभ्सको रंगाली टापुमा रहेको ‘कनराड होटल’को कुरा गरौं, यी होटलहरूमा छुट्टै रोमाञ्चक अनुभूति हुन्छ ।

यसबाहेक हिमपातको आनन्द दिने फ्रान्सको ‘एट्राप रिभ्स’ पनि निकै चर्चित छ । इटालीको ‘ग्रोटा होटल’ गुफा भित्र रहेकोले चिनिन्छ । यसैबीच यहाँ यस्तो अनौठो होटलको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा तपाईले अहिलेसम्म सपनामा मात्र सोच्नु भएको होला तर अब त्यो वास्तविकतामा परिणत हुन लागेको छ ।

आकाशमा एउटा होटल (स्काई क्रुज) को बारेमा कुरा गर्दैछौं, जसमा जिमदेखि स्विमिङ पुलसम्म सबै विलासी सुविधाहरू हुनेछन् । तपाईलाई यो अनौठो लाग्न सक्छ, तर यो सत्य हो । एउटा स्काई क्रुजको बारेमा बताउन गइरहेका छौं, जसले तपाईलाई बादलको बीचमा रात बिताउने मौका दिनेछ । हालै यो स्काई होटलको भिडियो सोसल मिडिया प्लेटफर्म एक्समा देखिएको छ ।

यमनका इन्जिनियर हासेम अल–घाइलीले यो स्काई क्रुजको बारेमा विस्तृत जानकारी दिँदै भने, ‘यो विशाल आणविक शक्तिबाट चल्ने ‘फ्लाइंग होटल’ हो, जुन सधैं आकाशमा उडिरहन्छ । यसमा एकै पटक ५ हजार यात्रु अटाउने क्षमता रहेको छ ।’

बादलको बीचमा हावामा बस्न कसलाई मन नपर्ला र ? यस क्रुजमा जिमदेखि स्विमिङ पुलसम्मका धेरै रोमाञ्चक गतिविधि गर्ने अवसर प्राप्त हुनेछ । भित्रबाट ५ तारे होटल जस्तो देखिन्छ ।

यति मात्र होइन, यसमा सपिङ मल, बार, रेष्टुरेन्ट, खेलकुद कम्प्लेक्स, सिनेमा हल र बालबालिकाका लागि खेल्ने मैदान पनि छ । यसको भित्र एक विशाल सम्मेलन केन्द्र पनि छ, जहाँ कुनै पनि कार्यक्रम आयोजना गर्न सकिन्छ । सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण कुरा यो स्काई क्रूज पूर्णतया परमाणु ऊर्जाद्वारा संचालित हुनेछ ।