• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   अस्पताल भर्ना भएपछि पानी सङ्कटको विषयमा जारी भारतिय जलमन्त्रीको भोक हडताल समाप्त ★   आयकर ऐनको दफा ५७ लगानी प्रोत्साहनका लागि संशोधन गरिएको हो: अर्थमन्त्री पुन ★   बलिउड स्टारको पारिश्रमिक लगातार बढेपछि अनिल कपुरले दिए फ्रिमा काम गरेको उदाहरण ★   धनराजको घोषणा: मैले एक रुपैयाँ पनि भ्रष्टाचार गरेको प्रमाण ल्याए राजनीति छोड्छु ★   गगनको टिप्पणी: म जादुगर हो भनेको जस्तो गरी यताउति उफ्रिने काम प्रधानमन्त्रीलाई छोडिदिउँ ★   नेप्से परिसूचक पाँच दशमलव ६० अङ्कले बढ्यो ★   रास्वपालाई सहकारी ठगीबाट पार्टी सभापतिलाई कसरी जोगाउने भन्ने मात्रै चिन्ता छ: महामन्त्री शर्मा ★   म संसारकै भाग्यमानी छु झै लाग्छ – समिक्षा अधिकारी ★   मनप्रिय मनाङ ★   प्रतिनिधि सभाबाट बजेट पारित

संसारकै रहस्यमयी पुल, जहाँबाट कुकुरले हाम फालेर आत्महत्या गर्छन्एजेन्सी । पृथ्वीमा यस्ता धेरै ठाउँ छन्, जसको बारेमा थाहा पाएपछि मानिसले विश्वास गर्न सक्दैनन् । यी ठाउँहरू धेरै रहस्यमय छन् । यस्तै एउटा रहस्यमय पुल छ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा तपाई अचम्मित हुनुहुन्छ । यो पुलमा गएर कुकुरले आत्महत्या गर्छन् ।

हालसम्म यो पुलबाट हाम फालेर ६ सयभन्दा बढी कुकुरले ज्यान गुमाएका छन् । यो रहस्य अहिलेसम्म कसैले सुल्झाउन सकेको छैन ।

यो पुल स्कटल्याण्डको डम्बर्टनमा अवस्थित छ, जसको नाम ओभरटन ब्रिज हो । यो पुल सन् १८५९ मा बनेको थियो । सन् १९५० र १९६० को दशकमा पहिलो पटक यहाँ कुकुर आएर आत्महत्या गर्ने गरेको पत्ता लागेको थियो ।

यो पुललाई कुकुरका लागि आत्मघाती मानिन्छ । यस पुलबाट हालसम्म ६ सयभन्दा बढी कुकुरले ५० फिट हाम फालेर आत्महत्या गरिसकेका छन् । यो पुलबाट कुकुर किन हामफाल्छन् भन्ने अझै रहस्य नै छ ।

सन् १९९४ अक्टोबरमा एक व्यक्तिले आफ्नो बच्चालाई यही पुलबाट फालेर हत्या गरेको बताइन्छ । उसले आफ्नो बच्चा शैतानको अवतार हो भन्ने विश्वास गर्यो । त्यसपछि उक्त व्यक्तिले यो पुलबाट हाम फालेर आत्महत्या गर्ने प्रयास पनि गरेका थिए । त्यसपछि उनले आफ्नो हात काटेर आत्महत्या गर्ने प्रयास पनि गरेका थिए । कुकुरले बालकको भूत देखेपछि डराएर पुलबाट हाम फाल्ने गरेको स्थानीय बताउँछन् ।

यो पोखरीबाट हाम फालेपछि कुकुर बाँचे भने फेरि माथि आउँछ र पुलबाट हाम फालेर आत्महत्या गर्ने गरेको बताइन्छ । बारम्बार कुकुरले आत्महत्या गर्ने गरेकाले पुलमा चेतावनी बोर्ड राखिएको छ । सबैभन्दा अचम्मको कुरा के हो भने आत्महत्या गर्ने सबै कुकुर रहस्यमय थिए । सबैको मृत्यु ओभरटन ब्रिजको एउटै छेउमा भएको थियो ।

अर्को सिद्धान्तले बताउँछ कि ओभरटन ब्रिज एउटा यस्तो ठाउँ हो जहाँ जीवित र मृतकको संसार भेटिन्छ । भनिन्छ, कहिलेकाहीँ केही शक्तिले पार गर्छ । यो विश्वास गरिन्छ कि कुकुरहरूले राम्रोसँग देख्न नसक्ने चीजहरू महसुस गर्न सक्छन् ।

यद्यपि, विशेषज्ञहरूले यी दावीहरू स्वीकार गर्दैनन् । तिनीहरू भन्छन् कि पुलमा एक अत्यन्तै कडा गन्ध छ, जुन पुरुष मिन्क्स (जनावरहरू) को पिसाब र पाइन मार्टेनको गन्धले सिर्जना गरेको छ । यसले कुकुरहरूलाई शिकार गर्न यति उत्तेजित गर्छ कि कुकुरहरू पागल भएर पुलबाट हामफाल्छन् ।
भर्खरै