• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

यो हो संसारको सबैभन्दा पातलो होटल, के–के छन् सुविधा ?एजेन्सी । अनौठो भवनको भिडियो र तस्बिरहरू प्रायः सोशल मिडियामा हेडलाइन बनाउँछन् । हालै इन्डोनेसियाको एउटा होटल चर्चामा छ । वास्तवमा सेन्ट्रल जाभाको सलाटिगा टाउनमा रहेको ‘पिटुरुम्स’ होटललाई विश्वको सबैभन्दा पातलो होटल मानिन्छ ।

९ फिट चौडाइमा बनेको यो होटल विलासी सुविधाले सुसज्जित छ । यो पाँच तले होटलको डिजाइन र प्रत्येक कोठाको भित्री भागको मानिसले प्रशंसा गरेका छन् ।

यस होटलले यहाँ बस्ने पाहुनाहरूलाई फरक अनुभव दिन्छ । द सनको रिपोर्टका अनुसार यो अचम्मको होटल प्रयोग नगरिएको जमिनको टुक्रामा निर्माण गरिएको हो । यो जग्गा सडक र घरको बीचमा रहेको देख्न सकिन्छ, जसलाई स्थानीयले डम्पिङ ग्राउन्डका रूपमा प्रयोग गर्दै आएका छन् ।

यो भवन सिंगापुर र जकार्तामा वास्तुकारको रूपमा तालिम लिएका आर्किटेक्ट एरी इन्द्रले पिटरुम्स प्रोजेक्टको एक हिस्साको रूपमा डिजाइन गरेको बताइएको छ ।

एरि इन्द्रले डिसेम्बर २०२२ मा यो होटल खोलेको बताइएको छ । यसको उद्घाटनदेखि नै यहाँ ९५ प्रतिशत पाहुना इन्डोनेसियाली रहेको बताइएको छ । सात कोठा भएको यस होटलको नाम पिटूरुम्स राखिएको छ किनभने जाभानीज भाषामा पिटू भनेको सात हो । विशेष कुरा यस होटलको माथिल्लो तल्लामा एक बार र रेष्टुरेन्ट छ, जसले यहाँ आउने पाहुनाहरूलाई धेरै विशेष र फरक अनुभव दिन्छ ।