• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

‘एमएस धोनी र हार्दिक पाण्ड्यापछि रिंकु सिंह भारतीय टोलीका नयाँ फिनिशर हुन्’एजेन्सी । पूर्व क्रिकेटर अभिषेक नायरले रिंकु सिंहको खेल समाप्त गर्ने क्षमताको प्रशंसा गरे । रिंकु सिंहप्रेरित भारतले बिहीबार विशाखापट्टनममा अस्ट्रेलियाविरुद्धको पहिलो टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय खेलमा दुई विकेटको शानदार जित हात पारेको छ ।

रिंकु सिंहले १४ बलमा चार चौकाको मद्दतले अविजित २२ रन बनाए । उनको इनिङ्सका कारण भारतले एक बल बाँकी रहँदा ८ विकेट गुमाएर २०९ रनको लक्ष्य पुरा गरेको थियो ।

रिंकुको तारिफ गर्दै नायरले रिंकुको छोटो करियरमा धेरै क्षमता देखाएको बताए । जियो सिनेमामा कुराकानीको क्रममा अभिषेकले भने कि रिंकुले लामो समयदेखि खेल्दै आएका खेलाडीहरू जस्तै परिपक्वता देखाए ।

उनले भने –
रिंकुले भारतीय टोलीका लागि यो तेस्रो पटक गरे । तेस्रो पटक भारतीय टोलीले रिंकुलाई केही विशेष गरून् भन्ने चाहना र उनले हरेक पटक आफूलाई प्रमाणित गरे । उनले ५–७ वर्षदेखि अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट खेलेका छैनन्, तर ५–७ वर्षको उमेरमा उस्तै परिपक्वता र शैली देखाएका छन् ।

रिंकुले आफूमा इनिङ्स समाप्त गर्ने क्षमता रहेको प्रमाणित गरे । यो सजिलो छैन र केही समयको लागि यो जिम्मेवारी एमएस धोनी र हार्दिक पाण्ड्याको काँधमा थियो । तर उनीहरुपछि यो जिम्मेवारी यति उत्कृष्टताका साथ कसैले पूरा गरेनन् । यो रन मात्रै होइन, रिंकुले गर्ने तरिका हो । उनले आफ्नो क्रिकेट निकै शान्त र कोमल ढंगले खेलिरहेका छन् ।