• ६ बैशाख २०८१, बिहीबार
  •      Thu Apr 18 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दाहाल, ओली र रविबीच भेटः राजनीतिक घटनाक्रमबारे समीक्षा ★   राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको सचिवमा मुरारीप्रसाद खरेल नियुक्त ★   चीनको केन्द्रीय बैंकका पूर्वडेपुटी गभर्नरमाथि घुस लिएको आरोप ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छः उद्धव थापा ★   मुनाफा नभए पनि टेलिकमले दूरदराजमा गुणस्तरीय सेवा दिनुपर्छः मन्त्री शर्मा ★   सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा एकीकृत समाजवादीका सोडारी नियुक्त ★   मधेशका मुख्यमन्त्री यादवले गरे मन्त्रीपरिषद् बिस्तार ★   कोशी प्रदेश सभामा संकल्प प्रस्ताव टेबलः मागियो मुख्यमन्त्रीको राजीनामा ★   अरुको जस्तो मेरो पाइपलाइनमा १० वटा फिल्महरु छैनन्, अर्को फिल्म के हुन्छ थाहा छैनः अनमोल… ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छ: उद्धव थापा

भुलेर पनि यी पाँच वस्तुलाई खुला नराख्नुस्एजेन्सी । सनातन धर्ममा वास्तुशास्त्रको विशेष महत्व छ । वास्तु नियमको पालना गर्नाले घरमा सुख, समृद्धि र समृद्धि कायम रहन्छ । बेवास्ताका कारण घरको आर्थिक अवस्था नाजुक हुन्छ ।

वास्तुशास्त्र विज्ञहरुका अनुसार मानिसहरु अनजानमा धेरै कुराहरु खुला छाड्छन् । वास्तुमा यसो गर्न निषेध गरिएको छ । यी ५ कुरा खुला राख्नाले वास्तु दोष निम्त्याउँछ । साथै कुण्डलीमा चन्द्रमा, बुध र शुक्र ग्रह कमजोर हुन्छ ।

नुन
ज्योतिषीहरुका अनुसार नुन चन्द्रमासँग सम्बन्धित हुन्छ । सोमबार नुन दान गर्दा कुंडलीमा चन्द्रमा बलियो हुन्छ । यो उपाय गर्नाले मानसिक तनावबाट मुक्ति मिल्छ । साथै आमाको स्वास्थ्य पनि राम्रो रहनेछ । यद्यपि, नुन नखोल्नुहोस् वा भण्डार गर्नुहोस् । यसो गर्दा कुंडलीमा चन्द्रमा कमजोर हुन्छ ।

किताब
वास्तुशास्त्रका अनुसार किताब बुध ग्रहसँग सम्बन्धित हुन्छ । ग्रहहरूको राजकुमार बुध दिमाग, बुद्धि र वाणीको कारक हो । त्यसैले किताबहरू कहिल्यै खुला नगर्नुहोस् । यसो गर्दा कुण्डलीमा बुध ग्रह कमजोर हुन्छ । त्यसैले पढेपछि किताब खोलेर नछोड्नुहोस् ।

दूध
दूध र दही दान गर्दा कुण्डलीमा शुक्र र चन्द्रमा बलियो हुन्छ । त्यसैले ज्योतिषीहरूले सोमबार र शुक्रबार दूध र दही दान गर्न सल्लाह दिन्छन् । साथै दूध र दही खुला छोड्दा कुण्डलीमा शुक्र ग्रह कमजोर हुन्छ । यसले स्वास्थ्यमा नराम्रो असर पार्न सक्छ ।

खाना
वास्तु विज्ञहरुका अनुसार खानालाई कहिले पनि खुला छाड्नु हुँदैन । यसो गर्दा माता अन्नपूर्णाको अपमान हुन्छ । जसका कारण घरमा खानेकुरा र पैसाको अभाव हुन्छ । साथै, खुल्ला ठाउँमा खाना राख्दा खाना दूषित हुने (किराको कारणले) जोखिम हुन्छ ।

दराज
हतारमा लुगा वा पैसा लिएर वा राखेपछि अक्सर मानिसहरू दराज खुला छोड्छन् । वास्तुशास्त्रमा यसो गर्न निषेध गरिएको छ । वास्तुशास्त्रका विज्ञहरूका अनुसार दराज खुला राख्नाले धनकी देवी लक्ष्मीलाई अप्रसन्न हुने गर्दछ । जसका कारण घरको सुख– समृद्धि क्रमशः कम हुन थाल्छ ।