• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   संसद् सचिवालयका कर्मचारीका माग पूरा गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका लागि कानुन बनाउन समिति बनाईने ★   वित्तीय हस्तान्तरण गरिएका कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि प्रदेश तहको समन्वय प्रणाली विकास गर्नुपर्छ: मन्त्री चौधरी ★   हारपछि कप्तान पावेलले निराश बन्दै भने – हामी ट्रफी जित्न… ★   सांसद पौडेलको प्रश्न: देश सरकारले चलाइरहेको छ की अन्त कतैबाट चलेको छ? ★   किसानलाई ६४ हजार डालेघाँसका बिरुवा वितरण ★   ढुङ्गेधारा छ, पानी छैन ★   बेनीमा मौसम मापन केन्द्र स्थापना ★   भरतपुर महानगरपालिकाको बजेट ६ अर्ब ५५ करोड ★   बेहुलाको घर पुगेपछि भावुक भइन् सोनाक्षी

लाल किल्लाबाट प्रधानमन्त्री मोदीले भने– अर्को पटक फेरि तिरंगा फहराउनेछुएजेन्सी । ‘मेरा प्रिय १४० करोड परिवारका सदस्यहरू… ।’ भारतको ७७ औं स्वतन्त्रता दिवसमा लाल किल्लाबाट तिरंगा फहराएपछि प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको पहिलो वाक्य थियो ।

पहिले उनी मेरो प्यारो देशवासीहरूबाट आफ्नो भाषण सुरु गर्दथे । यसपटक मोदीले आफ्नो ९० मिनेट अर्थात डेढ घण्टाको भाषणमा २६ पटक ‘मेरो परिवार’ शब्दको उल्लेख गरेका छन् ।

लालकिल्लामा १० औं पटक झण्डा फहराएर प्रधानमन्त्रीले सम्बोधनमा देशवासीलाई बधाई दिएका हुन् । प्रधानमन्त्रीले मणिपुर हिंसा, सुधारको बारेमा बोले । आफ्नो सरकारको १० वर्षको कामको लेखाजोखा पनि दिए । उनले नातावाद, भ्रष्टाचार र तुष्टीकरण जस्ता तीनवटा विकृतिबाट राजनीतिबाट मुक्त हुन पनि आग्रह गरे ।

जनतासँग आशीर्वाद माग्दै प्रधानमन्त्रीले भने, ‘२०४७ मा देशले स्वतन्त्रताको सय वर्ष मनाउँदै गर्दा विश्वमा विकसित मुलुकको पहिचानसहितको हाम्रो देशको तिरंगा फहराउनुपर्छ ।’ यसका लागि उनले आगामी ५ वर्षलाई महत्वपूर्ण भन्दै सन् २०२४ मा लाल किल्लामा तिरंगा फहराउने दाबी गरे ।

मोदीले देशवासीलाई ३ ग्यारेन्टी पनि दिए । पहिलो–५ वर्षमा भारत विश्वको तेस्रो ठूलो आर्थिक शक्ति बन्नेछ । दोस्रो– सहरमा भाडाको घरमा बस्नेहरूले बैंक ऋणमा सहुलियत पाउनेछन् । तेस्रो – देशभर २५ हजार जनऔषधी केन्द्र खोलिने । १७ सेप्टेम्बरमा विश्वकर्मा योजना सुरु गर्ने घोषणा समेत मोदीले गरे ।

भारतले आज ७७ औं स्वतन्त्रता दिवस धुमधामले मनाइरहेको छ ।