• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   तारकेश्वर नगरपालिका-३ स्थित जितपुर पाँचमानेमा अवस्थित धार्मिक एवं पर्यटकीय स्थल भुवनेश्वरी मन्दिर ★   जीतपुर सिमरा उपमहानगरपालिकाको नगरसभामा कुर्सी हानाहान ★   भ्रष्टाचारबिरुद्ध अझ निर्मम बन्न सरकारलाई सांसद गैरेको आग्रह ★   संसद् सचिवालयका कर्मचारीका माग पूरा गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका लागि कानुन बनाउन समिति बनाईने ★   वित्तीय हस्तान्तरण गरिएका कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि प्रदेश तहको समन्वय प्रणाली विकास गर्नुपर्छ: मन्त्री चौधरी ★   हारपछि कप्तान पावेलले निराश बन्दै भने – हामी ट्रफी जित्न… ★   सांसद पौडेलको प्रश्न: देश सरकारले चलाइरहेको छ की अन्त कतैबाट चलेको छ? ★   किसानलाई ६४ हजार डालेघाँसका बिरुवा वितरण ★   ढुङ्गेधारा छ, पानी छैन

यदि तपाई लजालु स्वभावको मानिससँग डेटिङ जाँदै हुनुहुन्छ भने यी कुराहरु याद गर्नुहोलाएजेन्सी । सामान्यतया केटाहरु केटीहरु भन्दा कम बोल्छन् तर केहि केटाहरु धेरै कम बोल्छन् । यदि तपाइँ त्यस्ता व्यक्तिसँग डेट गर्दै हुनुहुन्छ भने, केहि चीजहरूको ख्याल राख्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ ।

अन्तर्मुखी मानिसहरु आफ्नो कुरा अरुको अगाडि भन्न धेरै हिचकिचाउछन् र कहिलेकाहीँ उनीहरुले बोल्दैनन्, त्यसैले उनीहरुको मनमा के चलिरहेको छ भनेर बुझ्न अलि गाह्रो हुन्छ । तर डेटिङ भनेको एक अर्कालाई बुझ्ने समय हो । त्यसपछि सम्बन्ध सुरु हुन्छ ।

अन्तर्मुखी पुरुषहरू घमण्डी र अति आत्मविश्वासी पुरुषहरू भन्दा राम्रो हुन्छन् । तिनीहरूसँग तपाईंको कुरा सुन्न धैर्यता हुन्छ र यो एक ठूलो गुण हो जुन महिलाहरूले पुरुषहरूमा खोज्छन् ।

परिवर्तन हुने प्रयास नगर्नुहोस्
आफ्नो अन्तर्मुखी पार्टनर परिवर्तन गर्ने प्रयास नगर्नुहोस् किनभने यसले उसलाई महसुस गराउनेछ कि तपाई उसलाई त्यसरी मन पराउनुहुन्न । जबरजस्ती बोल्न सोध्नु, हरेक कुरामा दबाब दिनुले सम्बन्धलाई बोरिङ बनाउन सक्छ तर पार्टनरको यस्तो स्वभाव तपाईका लागि वरदान जस्तै हो ।

त्यस्ता व्यक्तिहरूले कुनै पनि परिस्थितिलाई आरामसँग सम्हाल्छन्, चिच्याएर होइन । तपाई उनको कुरा शान्तपूर्वक सुन्नुहोस् र बुझ्नुहोस् । तिनीहरूसँग जीवन बिताउन सजिलो हुन्छ । यो कुरा बुझ्नुहोस् ।

भीडबाट टाढा रहनुहोस्
अन्तर्मुखीहरू धेरै जमघटहरू मन पराउँदैनन्, त्यसैले तिनीहरूसँग एउटा ठाउँको योजना बनाउनुहोस् जहाँ तपाईं र उनी बसेर शान्तिपूर्वक कुरा गर्न सक्नुहुनेछ । साथीहरूसँग भेट्न र एक पटक पार्टी गर्न ठिकै हुन्छ, तर समय–समयमा यस्ता योजनाहरू बनाउनुले तपाईंको पार्टनरलाई असहज महसुस गराउन सक्छ ।

सबै कुरा मनमा नलिनुस्
जहाँ बहिर्मुखी मानिसहरु अरुसँग बस्न रुचाउँछन्, अन्तर्मुखी मानिसहरु एक्लै बस्न बढी रुचाउँछन् । त्यसैले तपाईको पार्टनरले आफ्नो लागि मात्र केही समय मागेको छ भने त्यस्तो अवस्थामा नबस्नुहोस्, उनको भावना बुझ्नुहोस् । यस्ता साना–साना कुरालाई मनमा लिन थाल्नुभयो भने सम्बन्ध धेरै दिन टिक्दैन ।