• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

इन्द्रजात्रा उत्सव: सनिवार पनि बिभिन्न टोलमा रथ घुमाईयो -फोटो फिचरकाठमाडौं ।भाद्र २२ गते विधिवत रुपमा सुरुभएको इन्द्रजात्रा पर्ब जारी छ ।

आगामी मंगलबार सम्म चल्ने पर्व अन्तरगत आज पनि बिभिन्न टोलमा कुमारी, गणेश र भैरवको रथयात्रा गरिएको छ । वर्षा र सहकालका देवता रुपमा मानिने इन्द्रलाई पूजा गरी उपत्यकाको विशेष पर्व इन्द्रजात्राको मुख्य दिन कुमारी घरबाट काठमाडौंको तल्लो टोलमा कुमारी, गणेश र भैरवको रथयात्रा गरिन्छ ।

विभिन्न देवी–देवताको गण, पुलुकिसी, सवःभक्कु, महाकाली, लाखे, झ्यालिञ्चा आदिले पनि तिनै देवी–देवताको रथसँगै शहर परिक्रमा गरेका छन् । सनिबार बसन्तपुर किलागल बाङ्गेमुडा नरदेबी ईन्द्रचोक हुदै पुन बसन्तपुर सम्म रथ यात्रा गरिएको छ ।

भोली र पर्सी अर्थात आईतबार र सोमबार स्थगित गरी पर्सि मंगलबार कुमारीहो हात बाट राष्ट्रप्रमुख लगायतका टिका प्रदान गरे पछि जात्र समापन हुन्छ ।

फोटो – न्हुच्छे मान डंगोल