• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   हामी बिरुद्ध षड्यन्त्रका तानाबाना बुनिँदैछन्: अध्यक्ष नेपाल ★   विमान दुर्घटनाबारे गहन अध्ययन गर्न र मृतक परिवारलाई क्षतिपूर्ति दिन सरकारसँग नेकपा एसको माग ★   सडक स्तरोन्नति सुरु भएसँगै कोदारवासी खुसी ★   डेङ्गीका बिरामी बढेपछि सङ्खुवासभाका अस्पतालमा शय्या अभाव ★   राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीको केन्द्रिय समितिको बैठक जारी ★   पेरिस ओलम्पिक: खेल बराबरमा सकिएको दुई घण्टापछि मोरक्कोसँग अर्जेन्टिना पराजित ★   स्वास्थ्य मन्त्रीद्वारा सौर्य एयर दुर्घटनाप्रति दु:ख व्यक्त ★   सिमलताल दुर्घटना: कार्यदलले ११ दिनमा पनि सकेन काम, थप सात दिन माग ★   काँकडभिट्टाबाट आठ करोडको जडीबुटी निर्यात ★   एकैदिन २४ सयले घट्यो सुनको मूल्य, कतिमा हुँदैछ कारोबार?

सर्वोच्च अदालतका लागि ३ जना न्यायाधीशको नाम सिफारिसकाठमाडौं । न्याय परिषद्ले सर्वोच्च अदालतका लागि ३ जना न्यायाधीशको नाम सिफारिस गरेको छ ।

हिजोबाट निरन्तर बसेको परिषद्को बैठकले तुल्सीपुर उच्च अदालतकी मुख्य न्यायाधीश नीता गौतम दिक्षीत,जनकपुर उच्च अदालतका कायममुकायम मुख्य न्यायाधीश विनोद शर्मा र त्रिभुवन विश्व विद्यालयका सहप्राध्यापक तथा नेपाल ल क्याम्पसका डिन डीएन पराजुलीलाई नियुक्तीको सिफारिस गरेकाे  हो ।

न्याय परिषद्को सिफारिसमा संसदीय सुुनुवाईले अनुमोदन गरी राष्ट्रपतिबाट नियुक्ति हुने संवैधानिक व्यवस्था छ ।

डिएन पराजुली नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डको कोटाबाट न्यायाधीश नियुक्त भएका परिषद्को स्रोतले जानकारी दियो ।

यसअघि ठूलो न्यायाधीशको जमातलाई ओभरटेक गरी निता गौतम दिक्षितलाई निलम्बित प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबराले मुख्य न्यायाधीश नियुक्त गरेका थिए । भने जबराले नै बिनोद शर्माको मुख्य न्यायाधीशको मुखैमा पुगेको गास खोसेर तिलप्रसाद श्रेष्ठलाई कनिष्टबाट मुख्य न्यायाधीश बनाएर अन्याय गरेका थिए । उनलाई यसले न्याय प्राप्त गरेको छ ।