• ५ आश्विन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Sep 22 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आगामी १२ वर्षमा ऊर्जा क्षेत्रमा ४६ अर्ब डलर लगानी गर्ने सरकारको महत्वाकाङ्क्षी योजना ★   पूर्व मन्त्री खेमराज भट्ट मायालुको निधन ★   शान्ति प्रक्रियालाई तार्किक निष्कर्षमा पुर्‍याउनु नेपालको प्रमुख एजेण्डा: प्रधानमन्त्री दाहाल ★   बाँकेको बालसुधार गृहमा झडप : एकजनाको मृत्यु, १० घाइते ★   हेलो सरकारमा कस्तो छ त गुनासो तथा सुझाव ★   सरकार र शिक्षक महासङ्घबीच आज बिहान पुनः वार्ता हुँदै ★   प्रवासीको कथामा ‘परदेशी २’ ★   १० अर्ब बराबरको विकास ऋणपत्र बिक्री गरिँदै ★   पार्टीका नाममा चलाइएका नक्कली सामाजिक सञ्जाललाई एमालेले कारबाही गराउने ★   मलङ्गवामा कर्फ्यु आदेश

नेपालको युक्रेन नीतिप्रति बेलायतद्वारा आभार प्रकटकाठमाडौँ । नेपालका लागि बेलायती राजदूत निकोला पोलिटले सार्वभौमसत्ता सम्पन्न युक्रेनलाई नेपालले गरेको बलियो समर्थनका लागि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाप्रति आभार प्रकट गर्नुभएको छ ।

राजदूत पोलिटले आज एक ट्विट गर्दै बेलायत र विश्वभरका देश रूसी आक्रमणको प्रतिरोध गर्न युक्रेनसँग ऐक्यबद्धताका साथ काम गरिरहेको बताउनुभएको छ । उहाँले सार्वभौमसत्ता सम्पन्न राष्ट्रमाथिको अवैध आक्रमणका लागि रुसले ठूलो मूल्य चुकाउनुपर्ने उल्लेख गर्नुभयो ।

नेपालले युक्रेनको डोनेट्स्क र लुहान्स्क क्षेत्रलाई स्वतन्त्र संस्थाका रूपमा मान्यता दिनु संयुक्त राष्ट्रसङ्घको बडापत्रको प्रावधान विपरीत भएको बताएको थियो । परराष्ट्र मन्त्रालयले बिहीबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै नेपालले कुनै पनि परिस्थितिमा सार्वभौमसत्ता सम्पन्न देश विरुद्ध कुनै पनि शक्तिको प्रयोगको विरोध गर्ने र कूटनीति तथा संवादबाट विवादको शान्तिपूर्ण समाधानमा विश्वास गर्ने बताएको थियो