• १७ आश्विन २०८०, बुधबार
  •      Wed Oct 4 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बझाङ भूकम्प अपडेट : एक जनाको मृत्यु, १३५ घर भत्किए ★   मलेखुमा ट्रकको ठक्करबाट दुई स्कुले बालकको मृत्यु ★   नेपथ्य क्यानाडा भ्रमणको पहिलो शो क्यालगरीमा सम्पन्न ★   चीन १६१ स्वर्णसहित शीर्षस्थानमा, कबड्डीमा नेपालको पदकको टुङ्गो केहीबेरमा ★   परराष्ट्र मामिला प्रतिष्ठान र नेफेजबीच सहकार्य गर्न समझदारी  ★   वडादशैंको पुर्वसन्ध्यामा विद्यार्थीको दुर्गा नृत्य र देवीहरुको झाँकी ★   पुल्चोक क्याम्पसको परीक्षा बोर्डका पदाधिकारीले दिए सामुहिक राजीनामा ★   च्याम्पियन्स लिगमा रियलको रोमाञ्चक जित ★   एमसिसी परियोजना: संसदबाट गरिएको व्याख्यात्मक घोषणामा सहमत छौं- सिइओ अल्ब्राइट ★   च्याम्पियन्स लिगमा आर्सनल र म्यान्चेस्टर युनाइटेडको हार

आइपिएल २०२२ः दुई समूहमा बाँडियो १० टिम, २६ मार्चदेखि २९ मेसम्म चल्नेएजेन्सी । आइपिएल २०२२ को सुरुवात मार्च २६ बाट सुरु हुने र प्रतियोगिताको फाइनल मे २९ मा खेलिने भएको छ । शुक्रबार बसेको आईपीएल गभर्निङ काउन्सिलले यस्तो निर्णय गरेको हो । लिग चरणका सबै ७० खेल महाराष्ट्रमा हुनेछन् भने ५५ खेल मुम्बईमा र १५ खेल पुणेमा हुनेछन् ।

यस्तै, २० खेल मुम्बईको वानखेडे स्टेडियम र डा डीवाई पाटिल स्टेडियममा हुनेछन् भने १५ खेल ब्रेबोर्न स्टेडियममा हुने भएका छन्। यस्तै, बाँकी १५ खेल पुणेको एमसीए इन्टरनेशनल स्टेडियममा हुनेछन् । 

यद्यपि, प्लेअफ खेलहरू कहाँ हुनेछन् भन्नेबारे आधिकारिक धारणा भने आएको छैन । सबै १० टोलीले वानखेडे र डीवाई पाटिलमा ४–४ खेल खेल्नेछन् । यसबाहेक उनले पुणे र ब्रेबोर्नमा ३–३ खेल खेल्नुपर्ने जनाइएको छ । 

२०११ पछि आईपीएलको इतिहासमा दोस्रो पटक, सबै १० टोलीलाई दुई फरक समूहमा विभाजन गरिएको छ । समूह 'ए' मा मुम्बई इन्डियन्स, कोलकाता नाइट राइडर्स, राजस्थान रोयल्स, दिल्ली क्यापिटल्स र लखनउ सुपर जायन्ट्स राखिएको छ । योसँगै समूह 'बी' मा चेन्नई सुपर किंग्स, सनराइजर्स हैदरावाद, रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोर, पञ्जाब किंग्स र गुजरात टाइटन्स परेका छन् ।

प्रत्येक टोलीले आफ्नो समूहमा एकअर्कासँग दुई पटक खेल्ने मौका पाउनेछन् । अर्को समूहको कुनै एक टोलीसँग दुई खेल हुनेछन्। यसपछि दोस्रो समूहका बाँकी ४ टोलीसँग १–१ खेल हुनेछ ।

लिग चरणमा सबै १० टोलीले १४–१४ खेल खेल्नेछन् । १४ खेलमध्ये ७ खेल घरेलु मैदानमा हुनेछन् भने ७ खेल अन्य मैदानमा हुनेछन् । प्रत्येक टोलीले ५ टोलीसँग दुई पटक खेल्नेछ भने बाँकी ४ टोलीले एउटा मात्र खेल खेल्नेछन् । लिग राउण्डपछि चार प्लेअफ खेल हुनेछन्, जसको स्थान र मिति भने तय भइसकेको छैन।