• २३ असार २०७९, बिहीबार
  •      Thu Jul 7 2022
Logo
Latest
★   ‘नागरिकता विधेयक फिर्ता ल्याएर राष्ट्रिय सहमतिमा पास गर्नुपर्छ’ ★   कमल थापाको राप्रपा नेपालका विद्यार्थी संगठनका केन्द्रीय अध्यक्ष, महासचिव नै लिङ्देनको राप्रपामा ★   माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक: एमसीसीबारे चुनावपछि बहस ★   माओवादीले स्थानीय निर्वाचनमा भएको अन्तर्घातको छानबिन गर्ने ★   अनौपचारिक र स्वरोजगार श्रमिक सामाजिक पनि सुरक्षाको दायरामा ★   वैदेशिक रोजगारीको प्रलोभन दिई ठग्ने पक्राउ ★   संसद् शून्य समय: कर्णालीका बालबालिकालाई पाठ्यपुस्तक उपलब्ध गराउन माग ★   बुढीगंगा निर्वाचन: मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाई फायर ★   राष्ट्रियसभामा दुई विधेयक पेश ★   सडकमा पानीको दह !

ललितपुरको खोकना आसपासमा धान रोपाईंको चटारोललितपुरको खोकनामा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस

समयमै वर्षा भएका कारण नेपालभर नै धान खेती राम्रो अवस्थामा रहेको रिपोर्टहरु आइरहेका छन् । पहाडी भेगमा त किसानले आधाउधी धान लगाइसकेका छन् ।

धान खेतीका लागि उर्बर मानिएको ललितपुरको दक्षिणी भेगमा पनि धान रोपाईं शुरु भएको छ । हाल ललितपुर महानगरपालिका वडा नं २१ मा रहेको खोकनामा किसानलाई धान रोप्न भ्याइनभ्याइ छ । शहरीकरणका लागि यहाँका मलिला र उब्जाउ धानखेतहरु खण्डीकरणको मारमा परे पनि केही जग्गाजमिनमा अझै पनि बालीनाली लगाउने प्रचलन छ ।

यहाँका किसान अहिले खेतमा धान रोप्न व्यस्त छन् ।

तस्बिरहरुः चन्द्रकला क्षेत्री/रासस

ललितपुरको खोकनामा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस
ललितपुरको खोकनामा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस
ललितपुरको खोकनामा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस
ललितपुरको खोकनामा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस
कंचनपुरमा धान रोपाइँ । तस्वीरः रासस