• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल एयरलाइन्सले यात्रुसँग क्षमा माग्यो ★   स्टार फुटबलर नेयमारसँग अलग भएको प्रेमिका बियानकार्डीको घोषणा ★   प्रधानमन्त्रीबाट अबुधावीस्थित नेपाली राजदूतावासको निरीक्षण ★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य ★   राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष र अष्ट्रेलियाली समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   प्रचण्ड नातिनी प्रतिभाको अर्थशास्त्री रेग्मीसँग ईंगेजमेन्ट ★   विपिन जोशीको बिना शर्त रिहाइ गर्न अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरुसँग आग्रह गर्ने संसदीय समितिको निर्णय ★   टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तन ★   अब आफ्नै घरबाट पनि न्याय पाउन सकिन्छ: प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   त्रिपालमुनिका भूकम्पपीडितलाई छानामुनि ल्याउन सरकार केन्द्रित छ: उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ

संसद् बैठक एक घण्टा ढिलो बस्ने, एमालेको विरोध कायमै रहनेकाठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाको बैठक एक घण्टा ढिलो बस्ने भएको छ । आज दिनको १ बजे प्रतिनिधिसभाको बैठक बस्ने कार्यसूची भए पनि २ बजे मात्र बस्ने भएको छ । आजको बैठकमा अमेरिकी सहायता परियोजना एमसीसीमाथि छलफल गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

यसअघि प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले प्रतिनिधिसभामा टेबल भएको अमेरिकी सहयोग परियोजना एमसीसी आजै पारित गर्ने निर्णय गरेको थियो । बैठकले व्याख्यात्मक टिप्पणीसहित संलग्न हुने गरी एमसीसी सम्झौता अनुमोदन गर्ने निर्णय गरेको हो । यसैबीच प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा (एमाले) ले आज पनि संसद् बैठक अवरोध गर्ने भएको छ ।

एमालेका प्रमुख सचेतक विशाल भट्टराईले एमालेको माग पूरा नभएसम्म संसद् बैठक अवरोधलाई जारी राख्ने बताउनुभयो । एमालेले आफूले कारवाही गरेका १४ जना सांसद्माथि सभामुखले कारवाही नगरेकाले संसद् बैठक अवरोध गर्नुपरेको बताएको छ ।