• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   स्टार फुटबलर नेयमारसँग अलग भएको प्रमिका बियानकार्डीको घोषणा ★   प्रधानमन्त्रीबाट अबुधावीस्थित नेपाली राजदूतावासको निरीक्षण ★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य ★   राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष र अष्ट्रेलियाली समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   प्रचण्ड नातिनी प्रतिभाको अर्थशास्त्री रेग्मीसँग ईंगेजमेन्ट ★   विपिन जोशीको बिना शर्त रिहाइ गर्न अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरुसँग आग्रह गर्ने संसदीय समितिको निर्णय ★   टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तन ★   अब आफ्नै घरबाट पनि न्याय पाउन सकिन्छ: प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   त्रिपालमुनिका भूकम्पपीडितलाई छानामुनि ल्याउन सरकार केन्द्रित छ: उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ ★   सस्तोमा उखु बेच्दै सर्लाहीका किसान

अन्तर्राष्ट्रिय जुडो महासङ्घद्वारा  मानार्थ अध्यक्ष पदबाट पुटिन निलम्बितपेरिस । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनलाई रुसले युक्रेनमा आक्रमण गरेका कारण अन्तर्राष्ट्रिय जुडो महासङ्घ (आईजेएफ) को मानार्थ अध्यक्ष पदबाट निलम्बन गरिएको खेलकुदको प्रशासकीय निकायले आइतबार घोषणा गरेको छ ।

द्वन्द्व चौथो दिनमा प्रवेश गरेको छ र मस्कोले आफ्ना सेनाहरूलाई युक्रेनमा ‘सबै दिशाबाट’ अगाडि बढ्न आदेश दिएको छ । पश्चिमी मुलुकहरुले शनिबार थप प्रतिबन्ध लगाएको छ जसले रूसको बैंकिङ क्षेत्रलाई अपाङ्ग बनाउन खोजेको छ।

युक्रेनी अधिकारीहरूले बिहीबार बिहान रुसले आक्रमण गरेपछि तीन बालबालिकासहित १९८ सर्वसाधारण मारिएको बताएका छन्।

“युक्रेनमा जारी युद्धको प्रकाशमा… अन्तर्राष्ट्रिय जुडो महासङ्घले भ्लादिमिर पुटिनको मानार्थ अध्यक्ष र अन्तर्राष्ट्रिय जुडो महासङ्घको राजदूतको हैसियत निलम्बन गरेको घोषणा गर्दछ”, आईजेएफले विज्ञप्तिमा भनेको छ ।

एक कुशल जुडो खेलाडीका रुपमा पुटिनलाई सन् २०१४ मा आठौँ डनले सम्मानित गरिएको थियो । यो सम्मान खेलको उच्चस्तर मध्ये एक हो । उनी सन् २००८ देखि मानार्थ अध्यक्ष छन्।