• २४ जेष्ठ २०८०, बुधबार
  •      Wed Jun 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   विश्वमा हरेक वर्ष ४३ करोड टन प्लास्टिक बन्दै, यसबाट मानव जीवनमा के–के असर पुगेको छ… ★   ६ प्रतिशत आर्थिक वृद्धिदर हासिल गर्न सम्भव छैन: अध्यक्ष यादव ★   फास्ट ट्रयाक निर्माणको बजेट रक्षा मन्त्रालयमा पठाऔँ: सांसद महासेठ ★   बजेटलाई आर्थिक र समयको अनुशासनमा बाँध्ने कोशिस भएको छ: सांसद बडू ★   सभामुखले प्रतिनिधि सभा नियमावलीको उल्लंघन गरेर बैठक चलाएको सांसद दाहालको आरोप ★   आफ्नो भारत भ्रमणबारे कनिकुथी विरोध गर्नु उचित होइन्: प्रधानमन्त्री दाहाल ★   नक्कली भूटानी शरणार्थी प्रकरण: प्रतिवादीतर्फको बहस जारी ★   प्रतिनिधिसभाको शून्य समय: नागरिकता विधेयकदेखि सुकुम्बासीका समस्यासम्म ★   ‘आदिपुरुष’को अन्तिम ट्रेलर सार्वजनिक ★   महिला तथा सामाजिक मामिला समिति सदस्यमा बिन्दवासिनी कंसाकार

गायक राजु लामाले सबैभन्दा उचाइमा कन्सर्ट गरेर राखे विश्व कीर्तिमानकामठमाडौँ । गायक राजु लामाले विश्वको सबैभन्दा उचाइमा कन्सर्ट गरेर विश्व कीर्तिमान बनाएका छन् । उनले सगरमाथा क्षेत्रमा छ हजार ५७४ मिटरको उचाइमा एकल कन्सर्ट गरेर कीर्तिमान राखेका हुन् ।

यो पनि पढ्नुहोस गायक राजु लामा र अभिनेत्री दिया पुन सगरमाथा आरोहण गर्दै

गायक लामाले गरेको सो कन्सर्ट सबैभन्दा उचाइमा गरिएको सांगीतिक कार्यक्रम बनेको छ । सगरमाथाको क्याम्प– ३ मा पुगेर जलवायु परिवर्तनको असरबारे सन्देश दिन गायक लामाले ‘हिमालले डाक्यो मलाई’ बोलको नयाँ गीत गाएका थिए ।

कन्सर्टमा उनले मंगोलियन हर्ट ब्यान्डका केही चर्चित गीतसमेत गाएका थिए । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा एक भिडियो पोस्ट गर्दै उनले लेखेका छन्, “६५ सय मिटरभन्दा माथिको उचाइमा गीत गाउन सजिलो छैन तर मलाई त्यहाँको पातलो हावा र चुनौती मन पर्‍यो। हाम्रो उद्देश्य जलवायु परिवर्तन र दैनिक जीवनमा विश्वभरि यसको प्रभावबारे सचेतनाको सन्देश दिनु हो।”

गायक लामाले सन् २०१२ मे १६ मा मेरापिक हिमालको छ हजार ४७६ मिटर उचाइमा कन्सर्ट गरेर गिनिज विश्व रेकर्ड राखेका बेलायती गायक ओज बेल्डोनको कीर्तिमान तोडेका हुन् ।

फोटो- राजु लामाको फेसबुकबाट