• ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार
  •      Wed May 25 2022
Logo
Latest
★   माओवादीले नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण दिने ★   जनचाहना अनुरुपका कार्यक्रमलाई जोड दिनेछु: उपप्रमुख गुरुङ ★   एक करोड १० लाख बिगो कायम भएका फरार प्रतिवादी पक्राउ ★   ललितपुरका सबै वडामा समान रुपमा विकास गर्नेछु: प्रमुख महर्जन ★   काकाकुल धरानेको प्यास बुझाउन हर्क साम्पाङ मैदानमा ★   उजुरी पर्दैमा सबै दोषी ठहरिँदैन: आयुक्त सिलवाल ★   यौनजन्य हिंसा तथा बलात्कारका घटनाहरूको प्रभावकारी अनुसन्धान गर्न आयोगको आग्रह ★   अन्तरघातले चुनाव हारियो – ओली ★   जलविद्युत् आयोजनाबाट म्याग्दीका बासिन्दालाई दोहोरो लाभ ★   ट्राफिक व्यवस्थापन गर्न सरकारी जग्गाको खोजी

गायक राजु लामाले सबैभन्दा उचाइमा कन्सर्ट गरेर राखे विश्व कीर्तिमानकामठमाडौँ । गायक राजु लामाले विश्वको सबैभन्दा उचाइमा कन्सर्ट गरेर विश्व कीर्तिमान बनाएका छन् । उनले सगरमाथा क्षेत्रमा छ हजार ५७४ मिटरको उचाइमा एकल कन्सर्ट गरेर कीर्तिमान राखेका हुन् ।

यो पनि पढ्नुहोस गायक राजु लामा र अभिनेत्री दिया पुन सगरमाथा आरोहण गर्दै

गायक लामाले गरेको सो कन्सर्ट सबैभन्दा उचाइमा गरिएको सांगीतिक कार्यक्रम बनेको छ । सगरमाथाको क्याम्प– ३ मा पुगेर जलवायु परिवर्तनको असरबारे सन्देश दिन गायक लामाले ‘हिमालले डाक्यो मलाई’ बोलको नयाँ गीत गाएका थिए ।

कन्सर्टमा उनले मंगोलियन हर्ट ब्यान्डका केही चर्चित गीतसमेत गाएका थिए । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा एक भिडियो पोस्ट गर्दै उनले लेखेका छन्, “६५ सय मिटरभन्दा माथिको उचाइमा गीत गाउन सजिलो छैन तर मलाई त्यहाँको पातलो हावा र चुनौती मन पर्‍यो। हाम्रो उद्देश्य जलवायु परिवर्तन र दैनिक जीवनमा विश्वभरि यसको प्रभावबारे सचेतनाको सन्देश दिनु हो।”

गायक लामाले सन् २०१२ मे १६ मा मेरापिक हिमालको छ हजार ४७६ मिटर उचाइमा कन्सर्ट गरेर गिनिज विश्व रेकर्ड राखेका बेलायती गायक ओज बेल्डोनको कीर्तिमान तोडेका हुन् ।

फोटो- राजु लामाको फेसबुकबाट