• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले गरे युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्कीसँग टेलिफोन संवादएजेन्सी । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीसँग करिब ३५ मिनेट कुराकानी गरेका थिए । 

दुई नेताबीच युक्रेनको वर्तमान अवस्थाबारे छलफल भएको थियो । 

प्रधानमन्त्री मोदीले रुस र युक्रेनबीच निरन्तर वार्ताको प्रयासको पनि प्रशंसा गरेको भारतीय सञ्चारमाध्यम दैनिक भास्करले उल्लेख गरेको छ । 

जेलेन्स्कीपछि उनले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनसँग पनि कुराकानी गर्ने बताइएको छ । 

जेलेन्स्कीसँगको कुराकानीको क्रममा, मोदीले युक्रेनमा फसेका भारतीयहरूलाई सुरक्षित रूपमा उद्धार गर्न युक्रेनी सरकारलाई सहयोग गरेकोमा जेलेन्स्कीलाई धन्यवाद दिएका थिए । 

यस्तै, सुमीमा फसेका भारतीय विद्यार्थीको उद्धारको प्रयासमा युक्रेन सरकारको सहयोग जारी रहने प्रधानमन्त्री मोदीले आशा व्यक्त गरेका छन् ।