• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo

ब्रिटिश कलेजमा हल्ट पुरस्कार : फाइनल तर्फ अगाडि बढ्दैकाठमाडौँ । ब्रिटिश कलेजमा हल्ट प्राइजले यहि फागुन २९ गते देखि आफ्नो मुख्य कार्यक्रम बिहान १० बजेबाट आयोजना गर्ने भएको छ। उक्त कार्यक्रम ब्रिटिश कलेजको सम्मेलन हलमा आयोजना हुने भएको हो । 

ब्रिटिश कलेजको हल्ट प्राइजले विद्यार्थीहरूको विचारहरू विकास गर्न र संसारमा राम्रो भिन्नता ल्याउन मद्दत गर्नको लागि कम्पनी योजनाहरू, व्यवसायिक अनुभवहरू, वा विचारहरूसँग कुनै पूर्व विशेषज्ञता नभएका विद्यार्थीहरूलाई प्रशिक्षणको एक श्रृंखला प्रदान गर्ने भएको छ । हल्ट पुरस्कारले उनीहरूलाई आफ्नो विशेषज्ञता र विचारहरू बाँकी संसारसँग साझा गर्न अनुमति दिएको छ ।

सहभागीहरूलाई संलग्न राख्नको लागि एक अनबोर्डिङ सत्र, सात मेन्टरसिप सत्रहरू र हप्तामा विभिन्न मनोरञ्जनात्मक दिनहरू (मोटिभेसनल मन्डे र फ्याबुलस फ्राइडे) पछि कार्यक्रम समापन हुनेछ।  मार्च १२ मा, अन्तिम मक् पिचिङ सत्र मुख्य कार्यक्रम अघि सञ्चालन गरिने भएको छ।  

एसेनदीफ्लायीका संस्थापक विवेक भण्डारीले सहभागीहरूलाई “रनिङ अ लिन स्टार्टअप” विषयमा शिक्षा दिनुभयो। २४ वर्षीय उद्यमी सुरजराज पाण्डेले मूल्यमा प्रतिस्पर्धा गर्दा कसरी उद्यमीहरूलाई मद्दत गर्न सकिन्छ भन्ने बताउनुभयो। त्यसैगरी, हेन्ले कन्सल्टिङका वरिष्ठ सल्लाहकार उत्सव खरेलले डिजाइन थिंकिङको विषयमा सहभागीहरूसँग छलफल गर्नुभयो। रिचर्ड लोव एक वरिष्ठ नेतृत्व प्रशिक्षण पेशेवरले हाम्रा सहभागीहरूलाई कसरी उच्च(प्रदर्शन टोलीहरू विकास गर्ने भन्ने बारे मार्गदर्शन गर्नुभयो। त्यसैगरी, माहिर अशेफले 'पिच डेक डिजाइन' को विषयमा सल्लाह दिनुभयो। एक व्यापार उत्साही फैजा परवीनले सफल पिचिङको लागि नेतृत्व र सञ्चारमा सल्लाह प्रदान गर्नुभयो। 

अन क्याम्पसको नेतृत्व हाम्रा क्याम्पस निर्देशक ग्रिशम तिवारीले गर्ने छन्। मुख्य कार्यक्रममा, सहभागी टोलीहरूले आफ्ना व्यावसायिक विचारहरू निर्णयक मन्डलको सामु पिच गरेर उनीहरूका प्रश्नहरूको जवाफ दिएर प्रतिक्रिया प्राप्त गर्ने अवसर पाउने छन्। प्रतियोगिताको अन्त्यमा विजेता टोली घोषणा गरिने छ। ४ मार्चमा एक मक् पिचिङ सत्र आयोजना गरिएको थियो जहाँ सहभागीहरूले आफ्ना विचारहरूको प्रतिक्रिया प्राप्त गरेका थिए । 

साथै, कार्यक्रमलाई थप मनोरन्जनमय बनाउन विभिन्न अतिथि प्रदर्शनहरूलाई आमन्त्रण गरिनेछ जसमा जादुई प्रदर्शन, नृत्य, गीत र थप कुराहरू समावेश हुने भएको छ। अन(क्याम्पस कार्यक्रमको विजेता टोलीलाई क्षेत्रीय शिखर सम्मेलनमा आमन्त्रित गरिनेछ जहाँ उनीहरूले अन्य टोलीहरूसँग प्रतिस्पर्धा गर्ने भएको छ ।