• १७ मंसिर २०७९, शनिबार
  •      Sat Dec 3 2022
Logo

रोपाइँ महोत्सवको तयारी तीव्रपोखरा–१३ काहुँ खोलास्थित कमलपोखरी बुढुवाको फाँटमा गरिने ११ औं रोपाइँ महोत्सवको तयारी तीव्र पारिएको गरिएको आयोजक पोखरा पर्यटन परिषद्ले जनाएको छ । महोत्सवले पोखरामा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटक प्रवद्र्धन गर्न सघाउने आयोजकको विश्वास छ ।

काहुँ खोला रोपाइँ महोत्सव स्थानीय समितिका संयोजक रामु गौतमका अनुसार स्थानीय लोकबहादुर कार्कीको खेतमा “हिलोमा एकपटक टेक्नुपर्छ है” र “पोखरा सबै मौसमका लागि उपयुक्त” भन्ने नारासहित आयोजना हुने महोत्सवले पोखरामा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटक प्रबद्र्धनमा सघाउने गौतमले बताउन्भयो ।
महोत्सवमा विभिन्न महिला तथा आमा समूहले प्रतिस्पर्धात्मक रुपमा हिलो खेल्दै धान रोप्ने र विदेशी पर्यटकले पनि खेतालाको भूमिकामा काम गर्नेछन् । महोत्सवमा साउने प्रतियोगिता, असारे गित सँगै रोपाइँ माछा समाउने, रस्साकस्सी, हिलो दौड पनि गराइने संयोजक गौतमले जानकारी दिनुभयो । पोखरा र आसपास क्षेत्रमा हरेक वर्ष फरक–फरक ठाउँमा गरिदै आएको महोत्सवले खेतीयोग्य जमिनलाई संरक्षण गर्ने तथा जनचेतना फैलाउने परिषद्का महासचिव चिरञ्जीवी पोखरेलले बताउनुभयो । अघिल्लो वर्ष यो महोत्सव लेखनाथ नगरपालिकाको बेगनास किनारमा आयोजना गरिएको थियो ।