• २१ मंसिर २०७९, बुधबार
  •      Wed Dec 7 2022
Logo
Latest
★   ओली ,ठाकुर र यादबसंग सीके राउतको छुट्टाछुट्टै भेटवार्ता ★   सर्वोच्चको प्रश्न : कुन संवैधानिक र कानूनले महाअभियोगको प्रस्ताव निष्प्रभावी भयो ? ★   दिपशिखाको दु:खेसो : प्रिय माओवादी कमरेडहरू यस्तो यदुवंशिय शैलीले क्रान्ति बन्ने भए म अज्ञानी हुँ… ★   नेपाल टेलिकमको ब्रान्ड एम्बेसडरमा पारस खड्का र प्रियंका रानी जोशी नियुक्त ★   समानुपातिकतर्फको सिट बाँडफाँटसहित दलहरूलाई पत्र ★   निर्वाचनमा खटिएका अधिकांश कर्मचारीको काज फिर्ता ★   आइएमईको अफरः चौध हजार पठाउँदा रू. १० लाख उपहार ★   राष्ट्रपतिसमक्ष प्रतिवेदन पेस ★   संसद्का महासचिवको पत्र कार्यान्वयन नगर्न मागसहित सर्वोच्चमा रिट ★   आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग टुः नामिबियाद्वारा नेपाललाई २७६ रनको लक्ष्य प्रस्तुत

वर्षा शुरु भएसँगै ९० जनाको मृत्यु, ३८ जना वेपत्तासरकारले वर्षा शुरु भएपछि हालसम्म ९० जनाको मृत्यु भएको बताएको छ । गृहमन्त्री बामदेव गौतमले संसदलाई दिएको जानकारी अनुसार विभिन्न जिल्लामा गरी ३८ जना वेपत्ता भएका छन् भने ४८ जना घाइते भएका छन् ।

एक सय १७ घर पूर्ण क्षति, १ सय ३७ घरमा आंशिक क्षति भएको छ । घाइतेको उपचार, मृतकका परिवारलाइ राहत र जोखिमका नागरिकलाई अन्यत्र सारिएको मन्त्री गौतमले बताए । नदी छेउमा बसोबास गरिरहेकाहरुलाई अन्यत्र सार्न र सर्न निर्देशन दिइएको मन्त्री गौतमको भनाई छ ।

साउन १३ गते साँझदेखि परेको पानीले कास्कीको लुम्ले, भदौरे तमागीमा – ३५ जनाको मृत्यु भएको र चार जना बेपत्ता भएको उनले जानकारी दिए ।

१९ घाइते भएका छन् भने २४ घर पूर्ण रुपमा क्षति, तीन वटामा आंशिक क्षेती र केही विद्यालय र चार वटा झोलुङले पुल बगाएको गृहमन्त्रालयले जनाएको छ ।

प्रभावितलाई ५ हजार र मृतककाका परिवारलाई ४० हजार नगद दिइसकेको गृहमन्त्री गौतमले बताए ।