• २२ मंसिर २०७९, बिहीबार
  •      Thu Dec 8 2022
Logo
Latest
★   ओली ,ठाकुर र यादबसंग सीके राउतको छुट्टाछुट्टै भेटवार्ता ★   सर्वोच्चको प्रश्न : कुन संवैधानिक र कानूनले महाअभियोगको प्रस्ताव निष्प्रभावी भयो ? ★   दिपशिखाको दु:खेसो : प्रिय माओवादी कमरेडहरू यस्तो यदुवंशिय शैलीले क्रान्ति बन्ने भए म अज्ञानी हुँ… ★   नेपाल टेलिकमको ब्रान्ड एम्बेसडरमा पारस खड्का र प्रियंका रानी जोशी नियुक्त ★   समानुपातिकतर्फको सिट बाँडफाँटसहित दलहरूलाई पत्र ★   निर्वाचनमा खटिएका अधिकांश कर्मचारीको काज फिर्ता ★   आइएमईको अफरः चौध हजार पठाउँदा रू. १० लाख उपहार ★   राष्ट्रपतिसमक्ष प्रतिवेदन पेस ★   संसद्का महासचिवको पत्र कार्यान्वयन नगर्न मागसहित सर्वोच्चमा रिट ★   आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग टुः नामिबियाद्वारा नेपाललाई २७६ रनको लक्ष्य प्रस्तुत

वाना एनएजिसिले नेपालको पुनर्निर्माण गर्न संयुक्त पहल गर्नेक्यालिफोर्निया, पश्चिम अमेरिका नेपाली महासंघ वाना र नेपाल विश्व सहयोग सङ्घ एन ए जी सि ले गत अप्रिल २५ र मे १२ मा गएको बिनासकारी भूकम्पमा तहस नहस भएको नेपालको पुनर्निर्माणमा सघाउन सहकार्य गर्ने भएको छ। सो को लागि  वाना एन ए जी सि द्वारा  “रिबिल्ड नेपाल फँड” को नाममा चन्दा सङ्कलन, व्यवस्थापन र पुनर्निर्माणको लागि एक संयुक्त खाता समेत् खोलिएको छ।  ती सस्थाहरुले एक संयुक्त वक्तव्य निकाल्दै भनेको छ, ” भूकम्पले आक्रान्त हाम्रो मातृभूमीमा हाम्रा प्रियहरुको आर्तनादले हामी सबैलाई आहत बनाइरहेकै छ। भूकम्प पीडितहरुको चहराइरहेको  घाउमा राहतको मलम लगाउने प्रयासमा जो जति लाग्नु भयो तपाईँहरूलाई धन्यवाद छ, साधुवाद छ। यस् दु:खद घडीमा नेपालका मित्रहरुले जुन स हृदयता देखाइरहनु भएको छ सो सदा स्तुत्य छ।“

संयुक्त प्रयासको प्रथम चरणमा यही जुन २८ आइतबार बेनिफिट फर नेपाल नामक कार्यक्रम हुन गैरहेको पश्चिम अमेरिका नेपाली महासंघ वानाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष उत्तम कार्कीले जानकारी दिनु भएको छ।  सो कार्यक्रमलाई निःशुल्क हल उपलब्ध गराउँदै बाजिलियन समुदाय सास्कृतिक सस्था बाजआर्टबाट सास्कृतिक कार्यक्रम गरी चन्दा उठाउन सहयोग गरिने कुरा सो कार्यक्रमका सहसँयोजक निक हार्बेले बताएका छन्।
सो कार्यक्रममा बिनासकारी भूकम्प सम्बन्धी ब्रित्त चित्रदेखाउनका साथै पुनर्निर्माण परियोजना बारे विशेष प्रस्तुति हुनेछ। सो अवसरमा बाजिलियन तथा नेपाली सास्कृतिक कार्यक्रम देखाइने छ। सास्कृतिक सँयोजन, भोजन तथा कार्यक्रम  व्यवस्थापनमा समाजसेवि बिन्दु सापकोटा, पूर्ण शेर्पा तथा लक्ष्मी खरेल थापा लगायतको मह्त्वपूर्ण सहयोग रहेको कुरा पर्यवेक्षकहरुले जनाएका छन् सो कार्यक्रमको प्रवेश शुल्क स्वादिष्ट नेपाली भोजन समेत गरी २० डलर राखिएको छ । १९०१ सान् पाब्लो याभन्यु, बर्क्ली, क्यालिफोर्निया ९४७०३ मा सम्पन्न हुने सो कार्यक्रम बेलुका ५:१५- देखी १०:०० सम्म हुनेछ। भुकुम्प पीडित नेपालका प्रियहरुलाई सहयोग गर्न सो कार्यक्रमलाई हर तरहबाट सहयोग पुर्‍याउन अनुरोध गरिएको छ ।

– See more at: http://www.brtnepal.com/news.php?pid=9122#sthash.63jU0ftB.dpuf