• ११ मंसिर २०७९, आईतवार
  •      Sun Nov 27 2022
Logo

उपकूलपति सिफारिसको विरोधकाठमाडौँ, भदौ ७ । नेपाल प्रगतिशील प्राध्यापक सङ्गठनले सरकारले सत्ता साझेदार दलसँग परामर्श नै नगरी चार वटा विश्वविद्यालयको  उपकुलपति सिफारिस गरेको भन्दै विरोध गरेको छ ।

देशको उच्च शिक्षाको नेतृत्व वहन गरिरहेका विभिन्न विश्वविद्यालयमा आपसी परामर्शमा व्यवस्थापनका लागि दक्ष, क्षमतावान र प्राज्ञिक व्यक्तित्वको छनोट हुनुपर्ने सङ्गठनका महासचिव डा खगराज शर्माले जारी गरेको विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

शिक्षामन्त्री चित्रलेखा यादवको संयोजकत्वमा रहेको समितिले त्रिभुवन विश्वविद्यालयमा प्रा. डा. तीर्थ खनिया, पूर्वाञ्चलमा घनश्यामलाल दास, नेपाल संस्कृतमा कुलप्रसाद कोइराला र सुदूरपश्चिमाञ्चलमा भूषण श्रेष्ठ उपकुलपतिमा नियुक्त गर्न प्रधानमन्त्री सुशील कोइरालालाई सिफारिस गरेको हो ।  गत साउन २२ गतेदेखि सातवटा विश्वविद्यालयमा उपकुलपति रिक्त छ ।