• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo
Latest
★   राससका अध्यक्ष झालाई स्वतन्त्रता सेनानी सम्मान ★   चुइगम पड्काएरै सके नेपालीले ४१ करोड ★   निजगढ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल गठबन्धन सरकारको पहिलो प्राथमिकतामाः प्रधानमन्त्री देउवा ★   स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छुट्टै राजनीतिक दल घोषणा गर्ने तयारीमा ★   स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा पूर्वतयारी अवस्थामा रहन अस्पताललाई निर्देशन ★   प्रधानसेनापतिद्वारा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण ★   सभामुख सापकोटा र अजरबैजानका सभामुख गफारोवाबीच भेटवार्ता ★   गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा विश्वविद्यालय स्थापना गर्नुपर्छः उद्योगमन्त्री बडू ★   गाईघाटका पसल डुबानमा ★   बेनी–जोमसोम सडक अवरुद्ध

संविधान भदौमै ल्याउने तयारीफोटोः एजेन्सी ।

काठमाडौं, भदौ २१ । संविधानसभा सचिवालयले भदौभित्रै नयाँ संविधान जारी गर्ने गरी संविधान संशोधन विधेयक अघि बढाउने निर्णय गरेको छ ।

संविधानसभाको दुई तिहाइले पारित गर्ने संविधान सभाध्यक्षबाट प्रमाणित भएपछि संविधानसभाले नै गर्ने विशेष समारोहबीच राष्ट्रपतिबाट जारी हुनेछ ।

संविधान जारी गर्ने राष्ट्रिय समारोह संविधानसभामै गर्ने तयारी सुरु भएसकेपनि संविधानसभाका अध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङले उपयुक्त दिन र समयसहित राष्ट्रपतिलाई औपचारिक निमन्त्रणा पठाउन भने बाँकी रहेको समाचार आजको कान्तिपुर दैनिकमा छापिएको छ ।

संविधानसभाले निर्माण गरेको संविधान जारी गरेको बेहोरामा हस्ताक्षरगरी राष्ट्रपतिले ‘नेपालको संविधान’ सार्वजनिक गर्ने समारोह भदौ मसान्तमा हुन सक्ने संविधानसभा सचिवालयका अधिकारीहरुको आँकलन छ ।

संसोधनसहितको दफाबार छलफलका लागि सभाध्यक्ष नेम्वाङले मंगलबार बिहान ११ बजे संविधानसभा बैठक डाकेका छन् ।