• ७ असार २०८१, शुक्रबार
  •      Fri Jun 21 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाली काँग्रेस संसदीय दलको बैठक जारी ★   प्याट कमिन्सअघि यी ६ बलरले टी–२० विश्वकपमा ह्याट्रिक लिएका थिए ★   सिमेन्ट उद्योगलाई उद्योगस्थलकै तौल पुल प्रयोग गरी उत्खनित खनिजको परिणाम मापनका लागि ६ महिना म्याद… ★   रास्वपाको चियापान कार्यक्रममा शीर्ष नेताहरु– तस्बिरहरु ★   कर्नाटक प्रहरीको खुलासाः प्रमाण नष्ट गर्नका लागि दर्शनले साथीसँग ४० लाख रुपैयाँ लिए ★   ग्लोबल आइएमई बैंकका ग्राहकलाई आरुष लाइफस्टाइल हस्पिटलमा ३० प्रतिशतसम्म छुट ★   वातावरण व्यवस्थापनमा तीन प्रतिशत बजेट विनियोजन गर्दै चन्द्रागिरि नगरपालिका ★   पृथ्वीराजमार्गको थर्पु–खैरेनीटार खण्ड एकतर्फी सञ्चालनमा ★   योगलाई धर्म र जातमा सिमित गर्नु हुँदैनः अध्यक्ष ओली ★   जब पृथ्वीमा १०–२० लाख वर्षसम्म लगातार पानी परिरहन्थ्यो

अमेरिकासँगको हारपछि शोएब अख्तरले भने – हामी जितको हकदार थिएनौँएजेन्सी । टी–२० विश्वकप २०२४ को ११ औं खेल निकै शानदार रह्यो । यो खेल अमेरिका र पाकिस्तानबीच भएको थियो । डलासको ग्रान्ड प्रेरी क्रिकेट स्टेडियममा भएको खेलमा पाकिस्तान अमेरिकासँग सुपर ओभरमा पराजित भएको हो ।

यस नतिजापछि पाकिस्तानको सर्वत्र चर्चा भइरहेको छ । यसमा पाकिस्तानी फ्यान र पाकिस्तानका दिग्गज खेलाडीले पनि आफ्नो प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् ।

अब यो सूचीमा पाकिस्तानका पूर्व फास्ट बलर शोएब अख्तरको नाम पनि जोडिएको छ । उनले सन् १९९९ को विश्वकपमा पाकिस्तानको बंगलादेशसँगको पराजयलाई पनि तुलना गरे ।

शोएब अख्तरले आफ्नो सोशल मिडियामा पोस्ट गरेको भिडियोमा भने, ‘यो पाकिस्तानको लागि निराशाजनक हार हो । अमेरिकासँग हारेर यो हाम्रो लागि राम्रो सुरुवात थिएन । दुर्भाग्यवश, पाकिस्तान जित्न लायक थिएन किनभने अमेरिका वास्तवमा धेरै राम्रो खेल्यो । उनीहरू सधैं बलियो स्थितिमा थिए । शाहीन र आमिरले प्रयास गरे, तर अमेरिका ३७ ओभरसम्मै हावी रह्यो ।’

अमेरिकाले टस जितेर पहिले फिल्डिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । पहिले ब्याटिङमा आएको पाकिस्तानको सुरुवात निकै खराब रह्यो । पाकिस्तानको पहिलो विकेट १.२ ओभरमा मोहम्मद रिजवानको रुपमा खसेको थियो । त्यसपछि टोली पूर्ण रूपमा कमजोर भयो । बाबर आजम र शादाब खानले मात्र ३० रनको स्कोर पार गर्न सके ।

बाबर आजमले ४३ बलमा १०२.३२ को स्ट्राइक रेटमा २२ रन बनाए । जहाँ शादाब खानले १६० को स्ट्राइक रेटमा २५ बलमा ४० रन बनाए । अन्तिम ओभरमा शाहिन अफ्रिदीले १६ बलमा १४३.७५ को स्ट्राइक रेटमा २३ रन बनाए । पाकिस्तानले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १५९ रन मात्रै बनाउन सक्यो ।

१६० रनको लक्ष्य पछ्याएको अमेरिकाको सुरुवात राम्रो रह्यो । अमेरिकी कप्तान मोनाङ्क पटेलले कप्तानी पारी खेल्दै ३८ बलमा १३१.५७ को स्ट्राइक रेटमा ५० रन बनाए । यसबाहेक एन्ड्रिस गोउसले ३५ रन बनाए भने आरोन जोन्सले ३६ रन बनाए । अन्तिम बलमा नितिशले चौका प्रहार गर्दा खेल बराबरी भएको थियो ।

त्यसपछि सुपर ओभर खेलिएको थियो । सुपर ओभरको पहिलो इनिङ्समा अमेरिकाले एक विकेट गुमाएर १८ रन बनाएको थियो । जवाफमा पाकिस्तानले एक विकेट गुमाएर १३ रन मात्रै बनाउन सकेको थियो । त्यसपछि अमेरिकाले सुपर ओभर जित्यो ।