• ९ जेष्ठ २०८१, बुधबार
  •      Wed May 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर ★   गृहमन्त्री लामिछानेमाथि छानबिन गर्न राप्रपाको माग ★   पृथ्वीको तापक्रम १.५ डिग्री माथि बढ्न नदिन सबैको पहल आवश्यक ★   श्रीराम चिनी मिलको समस्या समाधान गर्न कार्यदल ★   गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्ध रिट दर्ता गर्न सर्वोच्चको आदेश ★   सन्दीपलाई लिएर क्यान सचिव पारस अमेरिकी दूतावासमा ★   राज्यका निकायप्रति नागरिकको विश्वास बढाउन सकिएन स्वतः बढ्ने निरासाले आक्रोश जन्माउँछ: गृहमन्त्री लामिछाने

कोहलीले गरे जवाफी हमला, रिले रुसोलाई दिए बन्दुक ताकेर जवाफएजेन्सी । आईपीएल २०२४ को ५८ औं खेल रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर र पञ्जाब किंग्स बिच खेलिएको थियो । जहाँ बैंगलोरले पञ्जाबलाई धेरै सहज र ठूलो अन्तरले पराजित गर्यो ।

यसमा रोयल च्यालेन्जर्सका लागि विराट कोहलीले उत्कृष्ट ब्याटिङ गरे भने पञ्जाब किंग्सका लागि रिले रुसोले पनि उत्कृष्ट ब्याटिङ गरे । तर चर्चाको विषय बन्यो दुबैको सेलिव्रेशन । जहाँ विराट कोहलीले रिले रुसोको सेलिव्रेशनलाई आफ्नै शैलीमा जवाफ दिए ।

वास्तवमा आफ्नो इनिङ्समा अर्धशतक पूरा गरेपछि रुसोले ब्याट हावामा हल्लाएर बन्दुक सेलिव्रेशन मनाएका थिए । रुसो आउट हुँदा कोहली खुसी मनाउन दौडे र उनले रुसोलाई जवाफ दिँदै त्यही बन्दुक सेलिव्रेशन मनाए । मैदानको यो दृश्य निकै रोमाञ्चक थियो ।

पञ्जाबले दिएको लक्ष्य पछ्याउने क्रममा रिले रुसोले उत्कृष्ट ब्याटिङ गरे । उनले २७ बलमा २२५.९३ को स्ट्राइक रेटमा ६१ रन बनाए । जसमा ९ चौका र ३ छक्का समावेश थिए । उनी आउट भएपछि पञ्जाब किंग्सको पूरै टोली स्तब्ध भयो ।

विराट कोहलीको ब्याटिङ पनि निकै विस्फोटक रह्यो । उनी ८ रनले शतक बनाउन चुके । उनले ४७ बलमा १९५.७४ को स्ट्राइक रेटमा ९२ रन बनाए । जसमा ७ चौका र ६ छक्का सामेल छन् । यो खेलको प्लेयर अफ द म्याच विराट कोहली बने ।

पञ्जाब किंग्सले टस जितेर पहिले बलिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । पहिले ब्याटिङ गरेको रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरका विराट कोहली, रजत पाटीदार र क्यामरुन ग्रीनले उत्कृष्ट ब्याटिङ गरेका थिए । कोहलीले ९२ रन, पाटीदारले २३ बलमा ५५ रन र क्यामरुन ग्रीनले २७ बलमा ४६ रन बनाए । यस शानदार ब्याटिङको आधारमा रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरले निर्धारित २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर २४७ रन बनाएर पञ्जाबलाई २४८ रनको लक्ष्य दिएको थियो ।

जवाफमा पञ्जाब किंग्सको सुरुवाती इनिङ्स निकै उत्कृष्ट रह्यो । पञ्जाबले ८ ओभरमा १०० रनको आँकडा पार गरेको थियो । पञ्जाबका लागि रिले रुसोले विस्फोटक पारी खेले । तर, पञ्जाबले २० ओभरसम्म खेल खेल्न सकेन र खेल हार्यो । पञ्जाब किंग्सले १८१ रन मात्र बनाउन सक्यो र बैंगलोरले खेल ६० रनले जित्यो ।