• ११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार
  •      Fri May 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   टी-२० सिरिजमा अमेरिकाले दोस्रो खेलमा पनि बंगलादेशलाई हरायो ★   नेपाल प्रहरीले आफ्नो दायित्वलाई कुशलतापूर्वक निर्वाह गर्दै आएको छ: प्रधानमन्त्री ★   संसद् भवनमा विपक्षी दलको बैठक सुरु ★   इजिप्ट र अमेरिकाले बढाए विमानस्थलमा सुरक्षा ★   विद्युत् प्राधिकरण वितरण केन्द्र वीरगञ्जको बक्यौता साढे तीन अर्ब ★   नेपालको समृद्धिका लागि छिमेकीसँग राम्रो सम्बन्ध आवश्यक: डा भट्टराई ★   एकैदिन १८ सय रुपैयाँले घट्यो सुनको मूल्य, कतिमा हुँदैछ कारोबार? ★   लगातार घाटामा गएपछि अण्डाको वैज्ञानिक मूल्यको खोजी ★   बागलुङमा दुई हजार एक सय ७४ हेक्टर वनमा क्षति ★   ‘बुद्ध र कमल’ चित्रकला प्रदर्शनी

एक मोबाइल नम्बरको मूल्य ११ करोड रुपैयाँएजेन्सी । तपाईले मनपर्ने कारको लागि विशेष नम्बर प्लेट किन्ने माग हुने गरेको धेरै पटक सुन्नु भएको छ। धेरै पटक मानिसहरूले ठूलो रकम तिरेर एक विशेष नम्बरको लागि नोट पनि किन्छन् । यसैबीच विशिष्ट मोबाइल नम्बरहरूको लागि पनि यस्तो प्रतिस्पर्धा भएको छ ।

जब मानिसहरूले चाहेको रकम तिरेर विशेष मोबाइल नम्बर किन्छन् । तर के तपाईंले कहिल्यै सोच्नुभएको छ कि यसको रकम कति हुन सक्छ ? सायद छैन ।

हालै दुबईमा विशेष मोबाइल नम्बरका लागि बिडिङ भएको थियो । यो बोली नेपाली मुद्रा अनुसार ३५ लाख रुपैयाँको थियो । यो छोटो समयमै ११ करोड रुपैयाँसम्म पुग्यो ।

दुबईमा च्यारिटीको लागि लिलामी आयोजना गरिएको थियो । जसमा युनिक नम्बर प्लेट र मोबाइल नम्बरका लागि बिडिङ गरिएको थियो । यो अभियान दुबईका शासक तथा युएईका उपराष्ट्रपति शेख मोहम्मद बिन रसिद अल मकतौमले सुरु गरेका हुन् । जसमा करिब १० फेन्सी कार नम्बर प्लेट र २१ वटा एक्सक्लुसिभ मोबाइल नम्बर लिलामीमा परेका थिए ।

यसमा सबैभन्दा बढी मूल्यमा बिक्री भएको मोबाइल नम्बर ०५८–७७७७७७७ थियो । खलीज टाइम्सका अनुसार यस मोबाइल नम्बरको लागि करिब ३५ लाख रुपैयाँमा बिडिङ सुरु भएको थियो । तर यो मूल्य बढ्न धेरै समय लागेन । केही समयमै यो नम्बरको बोली ३२००००० एइडी (११ करोड ६५ लाख) रुपैयाँ पुग्यो ।

यस लिलामीबाट करिब १३७ करोड रुपैयाँ उठ्नेछ । गत वर्ष यस्तै लिलामीमा पी ७ नामक प्लेटको लागि सबैभन्दा बढी बोली लागेको थियो । जुन करिब १९८ करोड रुपैयाँमा लिलामी भएको थियो । ११ करोडमा सिम बिक्री भएको खबर भाइरल भएपछि प्रयोगकर्ताले यसमा धेरै प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् ।