• ३० चैत्र २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Apr 12 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चीनमा बाक्लो कुहिरोको चेतावनी जारी ★   त्रिविमा रेक्टरमा केसी र रजिष्ट्रार रिजाल नियुक्त ★   एमाले नेता तथा साहित्यकार प्रदिप नेपाल कार्यक्रमस्थलमै ढले, मध्यपुर अस्पतालमा उपचार हुँदै ★   मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य ★   भ्रष्टाचार गरेको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   दिनेश कार्तिकलाई जिस्काउदै रोहितले भने: विश्वकप अझै बाँकी छ ★   कोटेश्वरका व्यवसायीहरुको भनाई ‘व्यवसाय पनि चलोस्, घरबेटी पनि मर्कामा नपरुन्’ ★   उपराष्ट्रपति यादवसँग पाकिस्तानका राजदूतको शिष्टाचार भेट ★   अत्यावश्यक औषधि स्वदेशमा उत्पादनका लागि प्रक्रियाअघि बढाइएको छ: उपप्रधानमन्त्री यादव ★   ‘खाद्य स्वच्छता तथा गुणस्तर विधेयक संशोधन’ लाई राष्ट्रिय सभाको सहमति

कांग्रेसले आज इलाम र बझाङका उम्मेदवार छान्नेकाठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले आज इलाम र बझाङमा वैशाख १५ गते हुने उपनिर्वाचनका लागि उम्मेदवार टुंगो लगाउँदै छ । त्यसका लागि पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाले आफ्नै निवास बुढानिलकण्ठमा बिहान ९ बजे कार्यसम्पादन समितिको बैठक बोलाएका छन् ।

उपनिर्वाचनको उम्मेदवार टुंगो लगाउन सभापति देउवाले तीन दिनयता नियमित छलफल गरिरहेका छन् । यसअघि हिजो दिउँसो ३ बजेदेखि साँझ ६ बजेसम्म छलफल हुँदा पनि उम्मेदवारको टुंगो लाग्न सकेको थिएन ।

इलाम-२ र बझाङ प्रदेशसभा-१ (क) मा हुने उपनिर्वाचनका उम्मेदवार बन्न कांग्रेसमा रस्साकस्सी छ । इलाम— २ को टिकटका लागि जिल्ला सभापति डम्बर खड्का र महाधिवेशन प्रतिनिधि भेषराज आचार्यबीच मुख्य प्रतिस्पर्धा छ । सभापति देउवाले खड्काको नाम प्रस्ताव गरेका छन् भने विकल्पमा नेता शेखर कोइरालाले आचार्यको नाम अगाडि सारेका छन् ।

उता बझाङको उम्मेदवारमा पनि जगत जोशी र अभिषेक सिंहबीच प्रतिस्पर्धा छ । देउवाले सिंह र कोइरालाले जोशीको नाममा अडान लिइरहेका छन् । पार्टी केन्द्र र उम्मेदवारका आकांक्षीबीच एकता गराएर आजै उम्मेदवार टुंगो लगाउने तयारी कांग्रेसको छ ।