• ३० चैत्र २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Apr 12 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य ★   भ्रष्टाचार गरेको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   दिनेश कार्तिकलाई जिस्काउदै रोहितले भने: विश्वकप अझै बाँकी छ ★   कोटेश्वरका व्यवसायीहरुको भनाई ‘व्यवसाय पनि चलोस्, घरबेटी पनि मर्कामा नपरुन्’ ★   उपराष्ट्रपति यादवसँग पाकिस्तानका राजदूतको शिष्टाचार भेट ★   अत्यावश्यक औषधि स्वदेशमा उत्पादनका लागि प्रक्रियाअघि बढाइएको छ: उपप्रधानमन्त्री यादव ★   ‘खाद्य स्वच्छता तथा गुणस्तर विधेयक संशोधन’ लाई राष्ट्रिय सभाको सहमति ★   विसं २०८०: वन मन्त्रालयमा के के काम भए ? ★   व्यवस्था बदलिएपनि कुनै गुणात्मक परिवर्तन हुन सकेन: पूर्वराजा शाह ★   नेपाललाई पहिलो सफलता, दिपेन्द्रले लिए विकेट

मयंकले आईपीएल इतिहासमै चौंथो फास्ट बल फ्याँकेएजेन्सी । इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल)मा रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर (आरसीबी)को खराब प्रदर्शन जारी छ । उसले घरेलु मैदानमै लखनऊ सुपर जाइन्ट्स (एलएसजी)सँग हार बेहोर्यो ।

मंगलबार लखनउका तीब्र गतिका बलर मयंक यादवले फेरि एकपटक सिजनको सबैभन्दा फास्ट बल गरे । उनले १५६.७ किमी प्रतिघण्टाको गतिमा बल फाले, जुन प्रतियोगिताको इतिहासमा चौथो सबैभन्दा फास्ट बल थियो ।

ग्लेन म्याक्सवेल १६ औं पटक शून्य रनमा आउट भए भने विराट कोहली एउटै मैदानमा १०० टी–२० खेल्ने पहिलो भारतीय बने ।

लखनउका युवा फास्ट बलर मयंक यादव लगातार दोस्रो खेलमा प्लेयर अफ द म्याच चुनिए । उनले ४ ओभरमा १४ रन दिएर ३ विकेट लिए । यस स्पेलमा उनले १५० किलोमिटर प्रतिघण्टाभन्दा बढीको गतिमा ८ बल बलिङ गरेका थिए । यी मध्ये एउटा बल १५६.७ किमी प्रतिघण्टाको गतिमा थियो, जुन आईपीएल इतिहासमा चौथो सबैभन्दा फास्ट बल हो ।

पहिलो नम्बरमा अष्ट्रेलियाका शान टेट छन्, जसले २०११ को आईपीएलमा १५७.७ किलोमिटर प्रतिघण्टाको गतिमा बल फ्याँकेका थिए । भारतका उमरान मलिकले पनि १५७ किलोमिटर प्रतिघण्टाको गतिमा बल फ्याँकेका छन् ।

आईपीएलमा सबैभन्दा फास्ट बलिङः
शान टेट (२०११) – १५७.७ किमी प्रतिघण्टा
लोकि फग्र्युसन (२०२२) – १५७.३ किमी प्रतिघण्टा
उमरान मलिक (२०२२) – १५७ किमी प्रतिघण्टा
मयंक यादव (२०२४) – १५६.७ किमी प्रतिघण्टा