• ३० चैत्र २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Apr 12 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दिनेश कार्तिकलाई जिस्काउदै रोहितले भने: विश्वकप अझै बाँकी छ ★   कोटेश्वरका व्यवसायीहरुको भनाई ‘व्यवसाय पनि चलोस्, घरबेटी पनि मर्कामा नपरुन्’ ★   उपराष्ट्रपति यादवसँग पाकिस्तानका राजदूतको शिष्टाचार भेट ★   अत्यावश्यक औषधि स्वदेशमा उत्पादनका लागि प्रक्रियाअघि बढाइएको छ: उपप्रधानमन्त्री यादव ★   ‘खाद्य स्वच्छता तथा गुणस्तर विधेयक संशोधन’ लाई राष्ट्रिय सभाको सहमति ★   विसं २०८०: वन मन्त्रालयमा के के काम भए ? ★   व्यवस्था बदलिएपनि कुनै गुणात्मक परिवर्तन हुन सकेन: पूर्वराजा शाह ★   नेपाललाई पहिलो सफलता, दिपेन्द्रले लिए विकेट ★   वर्षान्त २०८०: विद्यालय शिक्षा विधेयकले तताएको वर्ष ★   सुनकोसी मरिण डाइभर्सन: वैशाख २६ गते ब्रेक थ्रुको तयारी

भ्रामक विज्ञापन मुद्दा – रामदेवले सर्वोच्च अदालतमा मागे माफीfile photo

एजेन्सी । भ्रामक विज्ञापन मुद्दामा भारतीय सर्वोच्च अदालतले मंगलबार बाबा रामदेव र पतञ्जली आयुर्वेदका प्रबन्ध निर्देशक आचार्य बालकृष्णलाई जवाफ पेश गर्न अन्तिम मौका दिएको छ ।

अदालतले एक साताभित्र जवाफ पेश गर्न भनेको छ । अर्को सुनुवाई अप्रिल १० मा हुनेछ । अदालतले सुनुवाइमा रामदेव र बालकृष्णलाई उपस्थित हुन भनेको छ ।

आजको सुनुवाइका क्रममा रामदेवका वकिल बलवीर सिंहले अदालतमा योग गुरु माफी माग्न उपस्थित भएको बताए । भीडका कारण रामदेव अदालतमा पुग्न भने सकेनन् । उक्त शपथपत्र हेरेपछि अदालतले सो प्रतिज्ञापत्र सही नभएको भन्दै हप्कायो ।

जब बलवीर सिंहले माफी पढेर सुनाए, अदालतले यस्तो अवस्थामा आदेश उल्लङ्घन गर्ने व्यक्तिले माफी माग्नुर्ने जिकिर गर्यो । ‘हामी रामदेवका वकिलको माफी सुन्न चाहँदैनौं ।’ अदालतले भन्यो ।

सुप्रीम कोर्टले १७ अगस्त, २०२२ मा इन्डियन मेडिकल एसोसिएशन (आईएमए)द्वारा दायर याचिकाको सुनुवाई गरिरहेको थियो । पतञ्जलीले कोभिड खोप र एलोप्याथीविरुद्ध नकारात्मक प्रचार गरेको आरोप लगाइएको छ । आफ्नै आयुर्वेदिक औषधिले केही रोग निको हुने झुटो दाबी गरेको आरोप पनि बाबा रामदेवमाथि लागेको छ ।