• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   स्टार फुटबलर नेयमारसँग अलग भएको प्रमिका बियानकार्डीको घोषणा ★   प्रधानमन्त्रीबाट अबुधावीस्थित नेपाली राजदूतावासको निरीक्षण ★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य ★   राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष र अष्ट्रेलियाली समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   प्रचण्ड नातिनी प्रतिभाको अर्थशास्त्री रेग्मीसँग ईंगेजमेन्ट ★   विपिन जोशीको बिना शर्त रिहाइ गर्न अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरुसँग आग्रह गर्ने संसदीय समितिको निर्णय ★   टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तन ★   अब आफ्नै घरबाट पनि न्याय पाउन सकिन्छ: प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   त्रिपालमुनिका भूकम्पपीडितलाई छानामुनि ल्याउन सरकार केन्द्रित छ: उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ ★   सस्तोमा उखु बेच्दै सर्लाहीका किसान

नेपाली कांग्रेस : जनजाति सङ्घका सभापतिले दिए राजीनामाकाठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसको भ्रातृ संस्था नेपाल आदिवासी जनजाति सङ्घका सभापति इन्द्रबहादुर गुरुङले राजीनामा दिनुभएको छ । पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवासमक्ष उहाँले राजीनामा बुझाउनुभएको हो । नेपाल गणतन्त्रमा प्रवेश गरेसँगै संशोधन गरिएको सङ्घको विधान चार वर्षसम्म पनि पार्टीको केन्द्रीय कार्यसमितिबाट स्वीकृत हुन नसक्दा सङ्घको महाधिवेशन गर्न नसकेको भन्दै उहाँले राजीनामा दिनुभएको हो ।

त्यस्तै पार्टी सभापति देउवालाई सम्बोधन गरी बुझाएको राजीनामा पत्रमा विसं २०७५ वैशाख २० गते आदिवासी जनजातिहरुको सांस्कृति चाड पर्वहरुको सार्वजनिक बिदा केपी ओली सरकारले खारेज गरेको अवस्थामा ती बिदालाई यथावत राख्न पार्टी सभापतिलाई ज्ञापनपत्र बुझाउँदा पनि उहाँले संसद्मा यससम्बन्धमा केही नबोल्दा मौन समर्थन गरेको जस्तो देखिएको उल्लेख गर्नुभएको छ ।

पार्टीको १४ औँ महाधिवेशनमा भ्रातृ संस्थाहरुले पाउने महाधिवेशन प्रतिनिधिसमेत सङ्घले नपाएको उहाँले गुनासो गर्नुभएको छ । उहाँले यही माघ ११ गते बुझाउनुभएको राजीनामा पत्रमा सङ्घको सभापतिका साथै पार्टीको क्रियाशील सदस्यबाट समेत राजीनामा दिएको उल्लेख गर्नुभएको छ ।