• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेकपा (एकीकृत समाजवादी)को केन्द्रीय सचिवालय बैठक आह्वान ★   बैतडीमा नेकपा एसका जिल्ला अध्यक्षसहित नेता-कार्यकर्ता एमाले फर्किए ★   कोप-२८: सम्बोधन होला त नेपालजस्ता देशको माग ? ★   पार्टी पदाधिकारीमा महिलाको सङ्ख्याबारे महासमितिमा कुरा उठाउँछौँ: नेत्री राणा ★   गाउँपालिका हाँकेका पाइजाको किबी खेती ★   केपी ओली कप: एपिएफलाई ११ रनले हराउँदै मधेश फाइनलमा ★   नेपाल एयरलाइन्सले यात्रुसँग क्षमा माग्यो ★   स्टार फुटबलर नेयमारसँग अलग भएको प्रेमिका बियानकार्डीको घोषणा ★   प्रधानमन्त्रीबाट अबुधावीस्थित नेपाली राजदूतावासको निरीक्षण ★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य

यथास्थितिमा एमसीसी पारित हुँदैन: नारायणकाजीकाठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता नारायणकाजी श्रेष्ठले अहिलेसम्म सतारुढ गठबन्धनमा एमसीसी पारित गर्ने भन्नेबारेमा कुनै सहमति नभएको बताउनुभएको छ । उहाँले एमसीसी पारित नभए सत्ता गठबन्धन तोडिन्छ भन्ने प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको भनाइमा कुनै सत्यता नभएको बताउनुभयो ।

उहाँले  भन्नुभएको छ, “कुनै भ्रममा नपरौँ, प्रम देउवाले एमसीसीसँगको सम्झौता पारित नगरे सत्तारुढ गठबन्धन तोडिन्छ भनेर भन्नुभएको भन्ने सत्य होइन।आजको बिन्दुसम्म उहाँले त्यसो भन्नुभएको छैन।” गठबन्धनमा एमसीसी कम्प्याक्ट सम्झौता पारित गर्ने सहमति भयो भन्ने कुरा पनि सत्य नभएको उहाँले उल्लेख गर्नुभएको छ । उहाँले आफ्नो पार्टी गठबन्धनको एकता कायम राख्न चाहेको छ भन्दै साथै राष्ट्रिय सार्वभौमिकता ,स्वाधीनता र राष्ट्रिय हितलाई सर्वोपरी राख्ने र त्यसका निम्ति दृढ रुपमा प्रतिबध्द रहेको बताउनुभएको छ ।

पार्टीका लागि अन्य विषय त्यसै मातहत रहने उहाँले उल्लेख गर्नुभएको छ । पार्टीभित्र उहाँले अहिलेकै अवस्थामा एमसीसी पारित गर्न नहुने अडान राख्दै आउनुभएको छ । पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले समेत एमसीसीलाई हुबहु पारित गर्न नसकिने बताउँदै आउनुभएको छ ।