• ६ बैशाख २०८१, बिहीबार
  •      Thu Apr 18 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दाहाल, ओली र रविबीच भेटः राजनीतिक घटनाक्रमबारे समीक्षा ★   राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको सचिवमा मुरारीप्रसाद खरेल नियुक्त ★   चीनको केन्द्रीय बैंकका पूर्वडेपुटी गभर्नरमाथि घुस लिएको आरोप ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छः उद्धव थापा ★   मुनाफा नभए पनि टेलिकमले दूरदराजमा गुणस्तरीय सेवा दिनुपर्छः मन्त्री शर्मा ★   सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा एकीकृत समाजवादीका सोडारी नियुक्त ★   मधेशका मुख्यमन्त्री यादवले गरे मन्त्रीपरिषद् बिस्तार ★   कोशी प्रदेश सभामा संकल्प प्रस्ताव टेबलः मागियो मुख्यमन्त्रीको राजीनामा ★   अरुको जस्तो मेरो पाइपलाइनमा १० वटा फिल्महरु छैनन्, अर्को फिल्म के हुन्छ थाहा छैनः अनमोल… ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छ: उद्धव थापा

प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, राजनीतिक दलसम्बन्धी संशोधन विधेयक पेश हुने, एमालेले के गर्ला ?काठमाडौं । संघीय संसद्को प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै छ ।

संघीय संसद भवन नयाँ बानेश्वरमा बिहान ११ बजे बस्ने बैठकमा उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले ‘राजनीतिक दलसबन्धी ९दोस्रो संशोधन० बिधेयक २०८०’ लाई प्रस्तुत गर्ने संघीय संसद् सचिवालयले जनाएको छ ।

यसअघि शुक्रबार बसेको बैठकमा विपक्षी नेकपा एमाले र राप्रपाले संसद अवरोध गरेका थिए । तीन जना मन्त्रीको राजीनामा माग गर्दै विपक्षी दलहरुले बैठक अबरुद्ध गरेका थिए । तर पछि प्रधानमन्त्रीले संसद्मा उठेका विषयको जवाफ दिने भएपछि बैठक नियमित भएको थियो । आज पनि विपक्षी दलहरुले सरकारको आलोचना गर्ने र तीन जना विवादित मन्त्रीको राजीनामा माग्ने तयारी गरेका छन् ।

बालकुमारी घटनामा दोषी देखिएका भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्री प्रकाश ज्वाला, टेरामक्स खरिद प्रक्रियामा अनियमितताको आशंकामा अख्तियारको अनुसन्धान दायरामा तानिएका स्वास्थ्य मन्त्री मोहनबहादुर बस्नेत र गौतमबुद्धको अस्थिधातु रहेको स्थान निजी कम्पनीलाई ठेक्का दिएकोसम्बन्धी विवादमा मुछिएका संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री सुदन किरातीले राजीनामा दिनुपर्ने माग विपक्षी दलहरुको छ ।