• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

नर्वेबारे रोचक तथ्यहरु, जहाँ रात हुँदैन !एजेन्सी । आज हामी चर्चा गर्दैछौं युरोपको सुन्दर राष्ट्र नर्वेको बारेमा । यस देशलाई ‘प्लेस अफ प्याराडाइस’ पनि भन्ने गरिन्छ ।

प्राकृतिक सम्पदाले भरिपूर्ण यस देशमा घुम्नका लागि लाखौं पर्यटकहरु वर्षेनी आउने गर्छन् । यस देशमा केही यस्ता ठाउँहरु पनि रहेका छन् जहाँ सुर्य अस्ताउँदैन । सन् १९०० मा यो देश स्विडेन र डेनमार्कको स्वामित्वमा रहेको थियो ।

तर सन् १९०५ मा यो राष्ट्र स्विडेन र डेनमार्कबाट अलग भएर एक स्वतन्त्र राष्ट बन्यो । क्षेत्रफलको हिसाबमा नर्वे विश्वमा ६७ औं नम्बरमा आउँछ भने जनसंख्याको हिसाबले नर्वे १२० औं ठूलो राष्ट्र हो ।

नर्वेको ४८ प्रतिशत भुभाग जंगलले घेरिएको छ । जहाँ पुरा विश्व जलवायु परिवर्तनको चिन्तामा रहेको छ तर नर्वेलाई भने जलवायु परिवर्तनको कुनै चिन्ता रहेको छैन । नर्वे धनी राष्ट्रमध्ये छैटौं स्थानमा पर्दछ । यस देशको सबै शिक्षाहरु निशुल्क रहेका छन् ।

नर्वेमा मे महिनादेखि जुलाईसम्म सुर्य रातमा पनि देखिन्छ । यहाँ सुर्य पूर्णरुपमा अस्ताउँदैन । दिन होस् या रात यहाँ उज्यालो हुन्छ । यसै घटनालाई नियाल्न लाखौं पर्यटकहरु नर्वे पुग्दछन् ।

यस देशमा ठूला झरनाहरु पनि रहेका छन् । विश्वको सबैभन्दा लामो सुरुङ (२४ किलोमिटर) पनि यसै देशमा रहेको छ ।