• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य ★   राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष र अष्ट्रेलियाली समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   प्रचण्ड नातिनी प्रतिभाको अर्थशास्त्री रेग्मीसँग ईंगेजमेन्ट ★   विपिन जोशीको बिना शर्त रिहाइ गर्न अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरुसँग आग्रह गर्ने संसदीय समितिको निर्णय ★   टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तन ★   अब आफ्नै घरबाट पनि न्याय पाउन सकिन्छ: प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   त्रिपालमुनिका भूकम्पपीडितलाई छानामुनि ल्याउन सरकार केन्द्रित छ: उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ ★   सस्तोमा उखु बेच्दै सर्लाहीका किसान ★   कर्मचारी अभावले सेवाग्राहीलाई सास्ती ★   अस्थायी आवास निर्माण सरलीकृत: रकम पठाउने कार्य द्रुतमार्गबाट

बागमती प्रदेश लोकसेवा आयोगको सूचना पशु चिकित्सकको मर्यादामा आँच पुर्याउने काम– एसोसिएसनकाठमाडौँ । नेपाल भेटेरिनरी एशोसिएसनले बागमती प्रदेश लोकसेवा आयोग हेटौँडाद्वारा यही माघ १० गते नेपाल कृषि सेवा भेटेरिनरी समूहको स्थायी पदपूर्तिका लागि प्रकाशित सूचनामा गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । एसोसिएसनका अनुसार आयोगले प्रदेशका विभिन्न सात वटा स्थानीय तहमा स्थायी पदपूर्तिका लागि नेपाल कृषि सेवा, भेटेरिनरी समूह “पशु चिकित्सक” अधिकृत छैठौँ तहको पदपूर्तिका निम्ती एक तह माथिका लागि आवश्यक न्यूनतम शैक्षिक योग्यता राखी “पशु चिकित्सा शास्त्रमा स्नातकोपाधि” सूचना प्रकाशित गरेको छ ।

साविकमा सङ्घीय संरचनाको राजपत्र अनङ्कित प्रथम श्रेणीमा कम्तिमा पाँच वर्ष कार्यरत योग्यता पुगेका प्राविधिक कर्मचारीलाई समायोजन गराउने क्रममा प्रोत्साहनस्वरुप एक तह बढुवा गराई स्थानीय तहमा खटाई पठाउने विशेष प्रयोजनका लागि ‘कर्मचारी समायोजन ऐन, २०७५ झ को दफा ७ अन्तर्गत सिर्जना गरिएका छैठौँ तहका उक्त पदहरु माथिल्लो तहको योग्यता राखेर खुला प्रतियोगिताबाट पूर्ति गर्न नहुने एसोसिएनले आज एक विज्ञप्ति जारी गरेको बताएको छ ।

एसोसिएसनका अध्यक्ष शीतलकाज श्रेष्ठले जारी गर्नुभएको विज्ञप्तिमा ती पदलाई कम्तिमा सातौँ तह कायम गरी योग्यता सच्चाउन एशोसिएसनले अनुरोध गर्नुभएको छ । “सम्मानित सर्वोच्च अदालतमा उक्त विषयकै मुद्दा विचाराधीन अवस्थामा रहेको अवस्थामा समेत यस वर्ष पनि आयोगले पुनः समान प्रकृतिको विज्ञापन प्रकाशित गरी पटक पटक पशु चिकित्सा व्यवसायको मर्यादामा आँच पु¥याउने कार्य भएकोमा खेद व्यक्त गर्दछौँ”, विज्ञप्तिमा भनिएको छ । साथै एसोसिएसनले बागमती प्रदेश लोक सेवा आयोग र नेपाल सरकार बिरुद् कडा भन्दा कडा सङघर्षका कार्यक्रमहरु लिएर आउन बाध्य हुने बताएको छ ।