• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   रङ्गशाला निर्माणमा सबैको अपनत्व आवश्यक: रेनु दाहाल ★   टोपबहादुरका छोरा सन्दीपलाई ३० लाख धरौटीमा छाड्न आदेश ★   भुटानी शरणार्थी प्रकरणः पूर्वगृहमन्त्री खाँणलाई छाड्न अस्वीकार ★   टेकनाथ रिजाललाई १५ लाख धरौटीमा छाड्न अदालतको आदेश ★   नेपालको राजनीतिमा विदेशी शक्तिको चलखेल बढ्यो: मन्त्री लिम्बू ★   पूर्वगृहमन्त्री खाँणका स्वकीय सचिव केसीलाई धरौटीमा छाड्न आदेश ★   टेकनाथ रिजाललाई धरौटीमा छाड्न आदेश ★   शरणार्थी प्रकरणः टोपबहादुरलाई छाड्न अस्वीकार ★   संसदीय खुलापन कार्ययोजना बनाउने जिम्मा फिल्म निर्माण कम्पनीलाई: कार्ययोजनाबारे कुनै जानकारी छैन- संसद सचिवालय ★   केपी ओली कप क्रिकेटको उपाधि मधेश प्रदेशलाई

एमसीसीबारे सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताबीच छलफलकाठमाडौँ । सत्तारुढ गठबन्धनका तीन शीर्ष नेताबीच प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा भेटवार्ता भएको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा, माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा (समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालबीच एमसीसी र स्थानीय तहको निर्वाचनबारे छलफल भएको हो ।

छलफलमा नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डले एमसीसीका केही बुँदामा संशोधन गरेर पारित गर्नुपर्ने प्रस्ताव गरेको बताइएको छ । एमसीसीलाई पारित गर्न सदनमा दर्ता गरिएको भए पनि अहिलेसम्म टेबुल भएको छैन ।

यही माघ २६ गते बस्ने सदनको बैठकमा एमसीसीलाई टेबुल गर्ने बताइएको छ । हिजो आइतबार सदन बस्ने निर्धारण गरिएको भए पनि एमसीसीमा सहमति जुटाउन सदनको बैठकलाई पर सारिएको बताइएको छ । यद्यपि कोरोना सङ्क्रमणका कारण सदनको बैठक स्थगित गरिएको बताइएको थियो । अहिले गठबन्धन दलकै नेताहरुले एमसीसीबारे भिन्न भिन्न धारणा सार्वजनिक गर्दै आएका छन् ।