• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo

यस्तो अचम्मको आइल्याण्डः जहाँ कार, ​​फोन र घडी लैजान मनाही छएजेन्सी । जब मानिसहरू छुट्टीको लागि ठाउँको बारेमा सोच्छन्, तिनीहरूको प्राथमिकता प्रायः यस्तो हुन्छ त्यहाँ समुद्र तट, सफा पानी, कम भीड र शान्ति हुनुपर्छ । यस्तो अवस्थामा, टापुहरू त्यस्ता मानिसहरूको लागि शान्ति पाउनको लागि उत्तम ठाउँ हो । स्पेन, फ्रान्स, पोर्चुगल वा ग्रीसजस्ता गन्तव्यहरू प्रायः मानिसहरूको रोजाइ हुन् ।

तर, यदि तपाई बेलायतमा विशेष छुट्टी गन्तव्य खोज्दै हुनुहुन्छ, जहाँ तपाइँ संसारबाट विच्छेदन गर्न सक्नुहुन्छ र शहरको भीडभाडबाट टाढा जान सक्नुहुन्छ भने, तपाइँको लागि लुकेको ठाउँ छ ।

यदि तपाइँ यस पटक केहि फरक यात्रा गर्न चाहनुहुन्छ भने, अवश्य ‘हर्म आइल्याण्ड’ जानुहोस् । त्यहाँका समुद्र तटहरू तस्बिरहरूमा देखिए जस्तै सुन्दर छन् ।

सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण कुरा के हो भने यहाँ कुनै सवारी साधन चल्दैनन्, भिडभाड छैन त्यसैले तनाव पनि छैन । तपाईं आफ्नो परिवार वा साथीसँग यस ब्रिटिश टापुमा आरामसँग घुम्न सक्नुहुन्छ र यसको समुद्र तटहरू, सफा पानी र सुन्दर दृश्यहरूको आनन्द लिन सक्नुहुन्छ ।

हर्म टापु ग्वेर्नसेको बेलिविकमा अवस्थित छ । यो टापुमा कुनै पनि कार जान सक्दैन । यस अनौठो टापुमा एउटा होटल छ जसमा टिभी, फोन वा घडी छैन । १.३५ माइल लामो टापुमा छुट्टी कुटीरहरू र क्याम्पिङ साइटहरू छन् । त्यहाँ पुग्नको लागि ग्वेर्नसेबाट १५ मिनेटको डुङ्गाको सवारी वा लन्डन ग्याटविकबाट ९० मिनेटको उडान लाग्छ ।

अर्को कुरा जसले हर्म टापुलाई विशेष बनाउँछ त्यो हो कि त्यहाँ ६५ जना मात्र बस्छन् र क्षेत्र प्रायः अछुतो छ । त्यहाँका मुख्य आकर्षणहरू सुन्दर सेतो बालुवा समुद्र तटहरू र डल्फिनहरू हेर्ने हो । यहाँ सफा पानी र विपरित सेतो बालुवाले तपाईंलाई मोहित पार्नेछ । एउटा होटल बाहेक यस सानो टापुमा दुई पब, एउटा फायर स्टेसन, एउटा प्रहरी चौकी र एउटा प्राथमिक विद्यालय छ, जसमा चारजना बालबालिका मात्रै पढ्छन् ।