• ११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Feb 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आइतबारदेखि देशभर दादुराविरुद्ध खोप अभियान, काठमाडौँका छ लाख बालबालिका समेटिँदै ★   प्रतिनिधिसभाको बैठक आज पनि बस्दै, एमाले झन् आक्रामक बन्ने ★   नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले माग्यो कर्मचारी, कुन–कुन पदमा खुल्यो जागिर ? ★   जग्गा प्राप्तिका लागि काभ्रेका तीन हजार भूमिहीनको आवेदन ★   देशका लागि ५० गोल पूरा गरेपछि के भन्छिन् ‘साम्बा’ ? ★   तीन वर्षअघि सन्यास लिएका टोनी क्रुस जर्मन टोलीमा फर्किए ★   चन्द्रागिरि डाँडामा हिउँ -फोटो फिचर ★   विश्वकप लिग–२ः नामिबिया र नेदरल्याण्ड्स भिड्दै ★   नेपालमा जल, जङ्गल र जमिनको उपयोग ★   महासमितिले कांग्रेसको नीति बनायो कि भत्कायो ?

अरुण चौधरीलाई थुनामुक्त गर्न आदेश दिने न्यायाधीशको मुगु सरुवाकाठमाडौं । बाँसबारी छालाजुत्ता कारखानाको जग्गा हिनामिना गरेको आरोपमा पक्राउ परेका व्यवसायी अरुण चौधरीलाई थुनामुक्त गर्न आदेश दिने न्यायाधीशको सरुवा भएको छ ।

प्रधानन्यायाधीश विश्वभरसाद श्रेष्ठले काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश यज्ञप्रसाद आचार्यलाई मुगु्मा पठाएका हुन् । प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठले मुलुकका न्यायाधीश रमाकान्त अधिकारीलाई भने सिन्धुली ल्याएका छन् ।

न्यायाधीश आचार्यले गरेको आदेशप्रति प्रधानन्यायाधीश सन्तुष्ट नरहेको बताइएको छ । त्यही कारण उनले न्यायाधीशको सरुवा गरेको स्रोतको दाबी छ ।

त्यसो त न्यायाधीशहरुको सरुवा न्यायपरिषद्को बैठकबाट हुने गर्दछ । तर अहिले सर्वोच्चका वरिष्ठतम् न्यायाधीश ईश्वरप्रसाद खतिवडा सुदूरपश्चिमका जिल्लाको भ्रमणमा छन् । त्यहाँबाट फर्किएपछि बैठक बस्न ढिलाइ हुने भएकाले प्रधानन्यायाधीशले अहिले नै न्यायाधीशलाई पठाएका हुन् ।

आचार्य तिनै न्यायाधीश हुन् जो यसअघि उमेर नपुगेकी युवती बलात्कार गरेको अभियोग लागेका अभिनेता पल शाहलाई अर्कै मुद्दाको ब्याख्या गरेर प्रहरी हिरासतबाट रिहा गराउन मार्ग प्रशस्त गरेका थिए ।