• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सभापतिले बोल्न नदिएको भन्दै पूर्वमन्त्री किरातीले गरे छलफल बहिष्कार ★   एसिया कप खेलेर फर्कियो महिला टोली ★   दूरदराजका जनतामा पुग्नेगरी वैकल्पिक ऊर्जालाई प्रवर्द्धन गर्नुपर्छ: ऊर्जामन्त्री ★   धानबालीमा फेद कुहिने समस्या ★   चीनबाट आयात भएका सामग्री बोकेका कन्टेनर टिमुरेमै रोकिए ★   म्याग्दीका पाँचवटा रणनीतिक सडकमा कालेपत्र ★   हामी बिरुद्ध षड्यन्त्रका तानाबाना बुनिँदैछन्: अध्यक्ष नेपाल ★   विमान दुर्घटनाबारे गहन अध्ययन गर्न र मृतक परिवारलाई क्षतिपूर्ति दिन सरकारसँग नेकपा एसको माग ★   सडक स्तरोन्नति सुरु भएसँगै कोदारवासी खुसी ★   डेङ्गीका बिरामी बढेपछि सङ्खुवासभाका अस्पतालमा शय्या अभाव

काठमाडौंमा कुरान वाचन प्रतियोगिता शुरुकाठमाडौँ । काठमाडौंमा कुरान वाचन प्रतियोगिता शुरु भएको छ । शनिवारबाट मुस्लिम आयोगले देशभरका मुस्लिम विद्यार्थीहरुका लागि प्रतियोगिताको आयोजना गरेको हो । सो अवसरमा प्रतियोगीहरुले कुरान वाचन गरेर सुनाएका थिए ।

कार्यक्रमको शुभारम्भ गर्दै मुस्लिम आयोगका अध्यक्ष समिम मियाँ अन्सारीले पहिलो चरणमा पुरुष विद्यार्थीहरुको प्रतिष्पर्धा रहेको र जसमा ४७ प्रतिष्पर्धीले सहभागिता जनाउने बताउनु भयो । आज चौथो टोलीको प्रतियोगिता शुरु भएको छ । प्रतियागितामा सय जना मुस्लिम महिलाले दर्खास्त दिएकोमा उमेरका कारण ७७ महिला मात्र छनोट भएको बताउनु भयो । उहाँले यस्ता कार्यक्रमहरुमा सरकारको सहयोगको आवश्यकता रहेको बताउनु भयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘चौथो ब्याचको प्रतिष्पर्धा हुन गइरहेको छ । पहिलो चरणमा पुरुष विद्यार्थीहरुको छ । जुन आज सय जना पुरुष र सय जना महिलाको थियो । जसमध्ये जम्मा दर्खास्तमा पुरुषबाट ८० परेको थियो । उमेरका कारण पुरुषमा ४७ जना प्रतिष्पर्धी छनोट हुनुभएको छ । त्यस्तै महिलामा सय महिलाले दर्खास्त दिनुभएको थियो । उमेरका कारण ७७ जना हुनुहुन्छ । २३ जना छनोट हुन सक्नुभएन । फस्र्ट ब्याचमा १५ देखि ३५ वर्ष उमेरसमूहको थियो । जुम मार्फत छनोट गरेका थियौँ । ५० जनाको छनोट हुनुभएको छ । सेकेण्ट ब्याचमा पनि ५० जना भएकोमा १४३ जनाले दर्खास्त गर्नुभएकोमा ५० जना हुनुहुन्छ । थर्ड ब्राञ्चमा ५० जनाको सिटमा ८७ जना दर्खास्त दिनुभएकोमा अरु अनलाइनमार्फत छनोट भएर ५० छनोट हुनुभएको छ । यो शुरुवात आज हुँदैछ ।’

उहाँले अभिभावकहरुले आफ्ना बालबालिकासँगै बसेर प्रतिष्पर्धा हेर्न सक्ने बताउनु भयो ।